• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (3.50)
familya
bir tartışma sonucu dağılan bir ailenin kendini bulma serüveni...
 1. fox tv'nin yeni dizisi. yönetmenliğini uğur yücel üstlenmiş. zaten bu bile bir kanala takılı kalmak için yeterli bir sebepken bu kadroya ek güven kıraç, erkan kolçak, cansu tosun <3, barış yıldız, caner özyurtlu, zeynep kankonte gibi başarılı ve sempatik oyuncu kadrosuyla izleyicinin dikkatini cezbetmeyi başarıyor. ha bir de unutmadan, element isimli kardeşler arasındaki genç kız olanı <3 ismini bilmediğim dilber; beni bağışla...-editle geleceğim-

  izmir'in ödemiş ilçesinde çekilen dizi, bilinen sıcak aile hikayelerinden. son dönem dizileriyle aynı teknikle çekilen dizi, her ne kadar özgünlük hissiyatından uzaklaştırsa da, neticede önemli olan keyifli vakit geçirmek.

  dizinin total esprileri, ilk gördüğünüz anda da fark edebileceği üzre; egzajere oyunculuğuyle bülent emrah parlak. aslında barış yıldız'ın rolü bülent parlak'tan daha abartılı da olsa ben nezdinde reaksiyon aldığı için iğreti durmuyor.
  -sonuçta bu benim girim ve bu da subjektif bir konu...-

  dizinin konusu lagalugasına girmeyeceğim fakat uğur yücel daha ilk bölümde ufak dokundurmalarda bulunmuş büyük başlara, sağa sola..
  dizi 14 yıl evvel ki bir hikayeyi bir kaç sahneyle anlatıp seri bir biçimde ana konuya geçiyor.
  yıllar evvel ilhan mansız'ın son dakikalarda senegal'e attığı golle başlıyor. o dönemde de bu heyecanın etkisiyle havaya ateş açılması sonucu ölen/yaralanan insanlar olmuştu... uğur yücel, dizideki eşini kaybedişini de bu şekilde kotarmış.

  ve beşiktaş!

  çok bir beklentiye girmeye gerek yok. başta da söylediğim gibi keyif almak önemli olan. ot mevsimi, bok mevsimi zırvalarından daha izlenilesidir. hadi bakalım...
  ozeus
 2. öylesine televizyon açıkken denk geldim ama kendisini izlettirdi. hikayede anaları ölmüş, babaları terk etmiş dört adet kardeşimiz var. isimleri hava, su, toprak, ateş (evet dört element). babaları (uğur yücel) yakında ölecek bir hastalığa tutulduğu için çocuklarına son bir oyun yapıp ailesini bir araya getirmeye çalışıyor ( zaten ilk bölümün başında bunları öğrendiğimiz için spoiler vermekte sakınca görmedim). karakterler oturmuş, çekimler hoşuma gitti. erkan kolçak köstendil'i zaten severdim. canlandırdığı karakter de hem ismi (toprak) hem de beşiktaş tutkusu ile gönlümü fethetti amma velakin ateş de ateşmiş yani. yakıyor.