1. bazı insanların çenelerinde, yanaklarında doğal olarak bulunan özellikle güldüklerinde daha iyi görülen küçük çukur. (*:tdk güncel sözlük)
  2. sebebi doku eksikliğidir.

    çok ilginç ki insana güzel gelen bazı fiziki şeyler esasında bir hastalık. renkli göz, gamze...
  3. hatırlamadığım bir filmin repliğinde, meleklerin bebekken öptüğü çocuklarda zuhur eden tensel çukur olduğunu işitmiştim. repliğin içinde meleklerin öpüşü vardı, busesi vardı, tensel çukur benim ifadem. ve bazı insanların suretlerinde iki adet değil dört adet bulunur, desenize, buseleri sürmüş melek o insanın yüzüne. gamzeli adamlar sakal bıraktığı zaman, sakal içinde gamzeler defin edilme suretiyle kayboluyor. gamzesi olan adamlar sakal bırakmasın, gamzesi olan kadınlar yeri ve göğü gamzeli gülüşlerinden esirgemesin.

    şehirlerin bile kaş çattığı bu zamanlarda, gülüşler ve gamzeli gülüşler bize lazım.
  4. uzun metrajlı hayaller kuruyorum gamzelerinde.
  5. hani karşımdaki insan gülümseyip "yaa aşkım yemek yapayım demiştim ama yanlışlıkla mutfağı havaya uçurdum" dese "ehehe gel len buraya yerim senin gamzeni" deme ihtimalim yüksek. öyle hipnotik bir etkisi var üzerimde.
  6. çok güzel olan kusur...
  7. yanaklarınıza kalemin arkasını sokuşturarak ya da çenenizi mandalla tutturarak siz de gamzeli olabilirsiniz. bel gamzeli olmak içinse ımm bilemedim şimdi en iyisi bel gamzesi resmi çizmek. o değilde gamze alında olsaydı çok çirkin olurdu. elbet alışınca güzel gelirdi yine de ne biliiim böyle oyuk kafalar filan.