• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (7.29)
ghost - jerry zucker
sam ve molly birbirlerine delicesine aşık bir çift. yeni bir apartmana taşınan çift, yolda serseriler tarafından saldırıya uğruyor ve sam kavga sırasında öldürülüyor. ancak sam bir hayalet olarak yaşamayı sürdürüyor ve sevgilisini tehlikelerden uzak tutmak ve kendi ölümünü planlayanları bulmak için işin inceliklerini öğrenmeye başlıyor. bu arada insanlarla bir falcı aracılığıyla iletişim kurmayı başaran sam, adım adım "öteki dünyaya" ilerlerken molly'e daha çok aşık olmaktan kendisini alamıyor.
  1. 90 lı yılların en güzel filmlerinden. soundtrack'i ile bir döneme damga vurmuştu.
    god
  2. Hayalet, 1990 Amerika Birleşik Devletleri yapımı film. Başrollerinde Patrick Swayze, Demi Moore, Tony Goldwyn ve Whoopi Goldberg bulunur. Senaryosunu Bruce Joel Rubin, yönetmenliğini Jerry Zucker yaptığı film, 21.000.000 $ bir bütçe ile hazırlanarak 505.702.588 $ hasılat elde ederek bir gişe başarısı göstermiştir.
    Akademi ve Altın küre ödüllü filmin müziklerini, usta besteci Maurice Jarre yapmıştır. Filmin soundrack albümünde 1955 yapımı Righteous Brothers şarkısı olan, "Unchained Melody" yer almaktadır. En İyi Orijinal Müzik akademi ödülüne aday gösterilen albüm, Milano kayıtlarıyla Varase sarabande lisansı ile yayınlandı, daha sonra Maurice Jarre ile yapılan görüşmede, Milan'ın Silver Screen Edition adıyla, ekstra parçalar eklenerek, 1995 yılında tekrar yayınlanmıştır.