1. hani böyle çok seversin herkese dinletmek istersin ama aynı zamanda kimse de bilmesin sana özel kalsın istersin, başkasından kıskanırsın ya flört öyle bir grup benim için.

  ozan kotranın sesini çok seviyorum. her albümlerinin farklı tınılarını seviyorum. bir de "anadolu beat" kavramının hastasıyım.

  youreadste halihazırda bir sürü flört şarkısı var. bence oralardan bir dinleyin dinlemediyseniz.
  ama kıskanmıyor da değilim.
 2. kesinlikle şu ülkedeki en underrated gruplardan biri. böyle mükemmel bir grup nasıl bilinmez aklım ermiyor. çevremde bu grupla tanışmış/tanıştırdığım herkes aşığı oldu.

  anadolu rock'ın askerleriyiz.
 3. hali hazırda türkiye'nin en iyi bir kaç rock grubundan biridir. öncelikle kendilerine has bir tarzları ve tonları mevcuttur. türkçe rock müziğin çeşitli türlerini takip eden bir dinleyici, ilk defa dinleyeceği bir şarkının ilk beş saniyesinde "bu şarkı flört'e" aittir şeklinde çok rahat bir tahminde bulunabilir. o derece imzaları diyebileceğimiz bir tonları vardır.

  bunun dışında kim bunlar zamanında zirveyi görüp, 3. sınıf anadolu rock veya sezen aksu coverları yaparak hayat boyu ekmek yemeyi garanti etmek yerine kendi tarzlarından taviz vermemişlerdir. 2004 yılında flört grubunun dağılmasından 2010 yılında anadolu beat albümlerinin çıkmasına kadar kendi tarzlarını oluşturmak için çalışmalar yapmış, diğer mesleklerinden veya yan işlerinden kazandıkları paranın neredeyse tamamını bu işe yatırmışlardır. bu işe yatırmışlar derken lafın gelişi değil; kendilerine ait bir stüdyo ve yapım şirketi kurmuşlardır (bay papağan prodüksiyon).

  grubun en önemli özelliği, dört üyenin de aktif olarak söz yazabilme özelliğidir. bu sayede farklı geleneklerden beslenmiş 4 farklı adamın sentezi ila damakta eşsiz bir tat bırakan harika sözler ve müzikler ortaya çıkmaktadır.

  birkaç ay önce grubun kurucu üyesi ata akdağ'ın tekrar katılımı ile zaten leziz olan tonları sanırım uzun süre hiç bir türk rock grubunun ulaşamayacağı seviyeye ulaşacaktır.

  demek istediğim şudur ki, adamlar bildiğin tırnaklarını kazıya kazıya bugünlere gelmişlerdir. çok açık bir şekilde şu anda oldukları pozisyonun çok daha üzerinde olmaları gerekiyor ama eminim ki yine ilkelerinden taviz vermemek için aldıkları (zaman zaman dangalakça) kararlar yüzünden kitlelere ulaşamıyorlar. yollarının açık olması dileği ile.

  ozan kotra - bas gitar/vokal
  çağatay kehribar - elektro gitar/vokal
  hakan çağlar (timsah) - bateri/vokal
  ata akdağ - klavye/vokal
 4. dinleyen/söyleyen birisi gördüğümde sarıldığım, o kişi adına sevindiğim grup. bu kadar hoş müzik yapmalarına rağmen mütevazi insanlar olmaları çok şaşırtıcı. ozan, çağatay, hakan ve -eski dönemlerde yazdığı şarkılarıyla- ata harika söz yazarları. yeni albümleri çıkacak ve en iyisi olacağını söylüyorlar. merakla bekliyoruz güzel adamlar!
 5. onun adı hasan isimli parçaları, içten ve dokunaklı olan grup. rasta babayı da defalarca sıkılmadan dinliyorum. samimiyetlerinden şüphe duymadığım ender gruplarından.. popüler hale gelmesinden çok, hak ettikleri değeri görmeleri için güzel dileklerimi buradan iletiyorum.
 6. üzülerek söylüyorum ki yeni albümlerini hiç beğenmedim ama eski albümlerini aynı zevkle dinliyor olacağım.
  daha iyisini yapana kadar en iyisi anadolu beat.
 7. aşk böyleymiş meğer - flörtbaşlığında aslında ilk izlenimimi anlatmıştım ama şimdi albümün tamamına bir şans vermişken birkaç kelime etmek isterim.

  vokalde ozan kotrayı daha az duymak hoşuma gitmedi. hele mesela arkadaşlarımın zoruyla parçasında o ses nedir demek istedim. tamamını dinleyemedim bile. müzik zaten diğer albümlerden çok farklı ama sesi de duyunca flört demem. arkada ara ara ozan kotra duyuluyor sadece.

  müzik dediğim gibi farklı, beğendiğimi söyleyemem. klavye olmasa da olurmuş. bir de ben teknik anlamam ama flörtün gitar melodilerini genel olarak beğenirler; teknik açıdan da. ben melodileri genel beğeniyorum o ayrı. bu albümde gitar öyle de yoğun değil.

  genel özet: şarkılarda bir anadolu beat bir demli güzelliği bulamadım. öyle hafif tasavvuf mırıl mırıl zaman zaman oynamalı flört şarkılarına her daim devam. ama aşk böyleymiş meğer, üzgünüm hiç olmamış.
 8. canlı olarak ilk kez bir gün'lük festival 2016 'da dinleme şansım oldu. gecenin 11ini sabırsızlıkla beklemiştim flört dinlemek için.

  ama ne bileyim biraz hayal kırıklığıydı benim için. sahnede gülcez eğlencez diye çok kastılar, çok cıvık muhabbetleri vardı. tamam şarkılar süperdi ama sahnelerini hiç sevmedim. hele ki bar ortamında çekebileceğimi sanmıyorum açıkçası.
 9. son iki gündür bağımlılık yapan grup.
 10. moriarty niye böyle demiş anlamadım da bir günlük festivalde bende dinledim, gayet güzeldi bence. hem mizahları, hem müzikleri güzeldi.

  ayrıca birgün'lük festivale aynı günün sabahında taaa zeytinli rock festte sahneye çıkıp geldiler. belki biraz yorgunlardı. belki..