1. iki türlüsünden dönem dönem muzdarip olduğum durum. ya tatildeyken takvim kavramından kopuyorum, ya da işler çok yoğunsa, çarşambadan başlamış oluyorum "ben bugünü cuma gibi hissediyorum" demeye :)
 2. benim için cuma dışında takip edilesi bir gün olmadığından sık sık yaşadığım olay.
 3. iş yerinde bir tahtamız var, her gün tarih atar, günün sözü nü yazarım, bu yüzden pek karıştırmıyorum...

  bir de salı'yı sevmem, cuma candır...
 4. dikkat edilmesi gerekir . gunleri karistirmak genelde demans yani unutkanlik hastaligindan muzdarip kisilerde gorulur.
 5. genelde karşılaştığım durum. bi an durup düşünüyorum bugün hangi gündü diye ?
 6. bunun bir sonraki hali, günleri karıştıracak durumda bile olamamaktır. dolaysız olarak hangi günde olduğunu bilmemek, ve bunun hakkında yanlış bir tahminde dahi bulunamamak. bir nevi, ne desem yalan olacak, durumu.
 7. ah öğrencilik yıllarım dedirten durum.
  yalan
 8. tatil zamanlarında sıkça başıma gelen ama işteyken kesinlikle olmaması gereken zaman yanılgısı.

  ay patron sen günleri karıştır, ba bs leri vermeyi unut. düzeltme zamanı da geçsin iyi mi? bir çay söylede ceza tutarını söyleyeyim. otur otur sakin ol biraz...

  yav başımıza gelmişti, yazarken hatırladım. ssk bildirgelerini vermeyi gerçekten unuttuk. şehir şehir dolaşıp bildirge verdik. cezalar da kol gibiydi mübarek. bu da böyle bir anımdır. :)
  ozumm
 9. günleri karıştırıp tek bir gün haline getirerek üstesinden geldiğim durum. bugün günlerden pazsaçarpercucumpa. yarın da, ve ondan sonraki günler de. haydi bakalım. şimdi onlar düşünsün. hodri meydan. evet, gelin bakalım. hepinizi tokat manyağı yapacağım. seni de, seni de, seni de.

  (bkz: hızlandırılmış ingilizce kursuna hoşgeldiniz)