1. bir varsayımdır esasen. güzel görmektir olay daha çok.
  abi
 2. göreceli bi kavram. ellağam (tokat yöresinde galiba yerine kullanılır) mecnuna sormak lazım bunu.
  gundi
 3. "tanıdığım en güzel insanlar, yenilgiyi, acıyı, mücadeleyi ve kaybı yaşamış olan ve diplerden çıkış yolunu kendileri bulmuş, romantik ve anarşist olan insanlardır.

  bu kişiler, yaşama karşı geliştirdikleri kendine has takdir, direniş, duyarlılık ve anlayışla; şefkat, nezaket, bilgelik ve derin sevgiden kaynaklanan bir ilgi ve sorumlulukla doludurlar.

  güzel insanlar öylece ortaya çıkmazlar; onlar, oluşurlar…"

  elisabeth kübler-ross
 4. gelsin de iki dakikada façasını alayım aşağıya.
  güzel veya yakışıklı olduğumdan değil, sadece hemen hemen herkeste bir kusur bulabilen; hatta birden fazla kusur bulabilen biriyim. kimi kandırıyorum ki? pek çoğunu kusur bulmaya gerek kalmadan çirkin buluyorum.

  çirkin bulmadığım insanları çok seviyorum. az ama öz seviyorum kendimce... güzel dediğim insanların dışı mi içine, yoksa içimi dışına yansımış bilmiyorum ama içi de dışı da aynı oluyor bunların. ;)
 5. allah başka dert vermesin.
 6. bir kişi belki herkes tarafından güzel bulunmaz ama biri gelir ve onu güzel bulur önemli olan budur. yani herkes güzeldir.
 7. kime göre güzel ? bana göre güzel değilse yemişim güzelliğini. gerçi güzel olsada pek sevmem, olum ben insanları sevmiyom galiba
 8. teşekkür ediyorum, sayelerinde gözümüz gönlümüz açılıyor, hatta bazen güzel bir insan görünce ağzımda çikolata varmış gibi hissediyorum. keşke biraz da kibirli ve salak olmasalar..
 9. bazen dünyanın en çirkin insanı sana dünya güzeli gelirken. afet gibi bir hatun sana itici ve çirkin gelebilir bu durum tamamen karşıdakinin senin için hissettirdiği duygularla ve senin onda görmek istediklerinle ilgilidir.
  wtf
 10. güzele güzel demem güzel benim olmadıkça der karacaoğlan. bu bakışla güzel olmanın şartı insanın gönlünde yer edinmesi değil midir?