1. uzun yıllar galatasaray'da oynadıktan sonra 2011 yılında yapılan genel seçimlerde milletvekili seçilerek meclise girip bir dönem milletvekilliği yapmıştır. akp ve cemaat arasındaki 17-25 aralık ayrışmasından sonra cemaat tarafında bir tutum sergilemiştir.
  fuzz
 2. gelmiş geçmiş en önemli türk futbolcusu diyebiliriz. rekor üstüne rekor kırmıştır. keşke paralel yapıya hiç bulaşmasaydı...
 3. siyaset hayatına girip millet adına tek görüş belirtmeden maaşı cebe indirmiş eski futbolcu.
  zehir zıkkım olsun.
  ramel
 4. başarılı eski bir forvet. ancak bence futbolu 1-2 yıl erken bırakmalıydı. son dönemlerindeki performansı nedeniyle akıllarda biraz kötü kaldı. aynı zamanda cemaatçi ve başarısız bir siyasetçidir.
 5. bu gece galatasaray'ın uefa kupası serüveni ile alakalı bi' belgesel izledim.

  çocuktum, ama o kupayı aldığımız maçı çok net hatırlıyorum. evimizin salonunda beşiktaşlı babamla oturup sırtıma geçirdiğim marshall'lı 9 numara hakan şükür formasıyla izlemiştim popescu'nun son penaltısına kadar o geceki maçı... serüvenin öncesini; yarı finali, çeyrek finali vs bilmem ama finalde baya sevinç gözyaşı dökmüştüm henüz 7 yaşımın aklıyla...

  hakan şükür benim kahramanımdı. mahalle maçlarında 9 numaralı forma ile attığım her golde "hakaaaannnn" diye uzun uzun bağırdığım yegane isimdi... kraldı... türkiye'nin gelmiş geçmiş en başarılı futbolcularından biriydi... belki de en'iydi...

  şimdi, şimdi ise fetö yüzünden yurt dışına kaçmak zorunda kalmış bir terörist, galatasaray'dan ihraç edilen bir futbolcu eskisi, siyasete bulaşıp kendini, cemaate bulaşıp hayallerimizi ve hatıralamızı mahveden kişi...

  futbola ve galatasaray'a ilgi duyduğum ergenlik dönemim galatasaray'daki eski dönemlerini izleyerek geçen ve kariyerinin son dönemlerini bizzat canlı izlediğim biri olarak hakan şükür'ü bir forvet olarak çok beğenirdim... canlı izleyemesem de galatasaray'ın uefa serüvenindeki gollerini izlediğimde milan'a, leeds'e (içerde ve dışarda) attığı goller hep hatırımda kalacak...

  galatasaray'ın başına teknik kadroda yer alarak gelmesen dahi, keşke sadece bunlarla kalsaydın da adını ne siyasetle, ne fetö'yle hiç anmasaydık be kral...
 6. beyefendi kişiliği, disiplinli yaşantısı ve başarılı kariyeriyle herkes tarafından sevilen saygı duyulan futbol tarihimizin en başarılı futbolcusu, kralıdır. (karalama kampanyasından önce)

  bugün aleyhinde yapılan propagandalar neticesinde vatan ve millet sevgisinden zerre kadar şüphem olmayan bu güzel insana hain ve terörist yaftası vuruldu. ihtiyar babası hastanelik oluncaya kadar mahkum edildi. hâlâ ev hapsinde.

  hakan şükür terörist, mensubu olduğu harekette terör örgütü değildir. iktidara boyun eğmemekle terörist ilan edilmiş bir hareketin içinde yetişmiştir. örnek kişiliğinde de bu hareketin önemli katkısı olduğunu düşünüyorum.

  birkaç gün önce twitter hesabına bakmıştım. ben yoruldum hayat diyerek hüznünü paylaşmış hazret. kimsenin kadrini kıymetini bilmediği şu günlerde tüm kalbiyle iman ettiğini düşündüğüm rabb'im hüznünü gidersin kral. seninle beraber tüm terörist yaftası yemiş, zulme uğramış, mahkum edilmiş, işkence görmüş, öldürülmüş, ölüme terkedilmiş, evlatları yetiştirme yurduna verilip kendileri cinnet muttasılında yaşayan tüm masumların ve ailelerinin hüznünü gidersin.

  edit: birilerine yalakalık yaparak değil, ısrarlı davetler neticesinde milletvekili olmuştur. birikimi ve tecrübesiyle sportif olarak ülkemize çok katkısı olabilirdi. bu anlamda gayretleri de olmuştur diye tahmin ediyorum.

  hakan şükür zaten siyasete mesafeli bir sporcuydu, en azından bugünkü malum futbolcular gibi açıktan siyasi hamleler yapmazdı. ama dini görüşü ve hassasiyetleri olan bir insandı ve kadimden beri bu böyle bilinirdi.

  her insan birilerini sever ve bazen hayal kırıklığına da uğrar. belki de herkesin hayatında itimat ettiği kişilerle ilgili yaşadığı bir acı tecrübe vardır. önemli olan iltifat ettiğinde de eleştirdiğinde de üslubunu korumaktır. hakan'da bunu başarmış kişi'dir.

  bununla birlikte yıllarca üst düzey futbol oynamış profesyonel futbolcu ve vizyon sahibi bir yorumcudur. demem o ki zaten yüksek gelirli ve varlıklı birisiydi. lig tv tercihi etik olmamış olabilir ama kesinlikle kendisini de zengin etmemiştir. kaynak gösteremeyeceğim için net konuşmak istemiyorum ama milletvekilliğinden gelen geliri kendi hesabına kullanmadığını ifade etti diye hatırlıyorum.
 7. net çantacı yalakadır kendisi. mensubu olduğu hocayı - örgütü, döneminde başbakanı hop bir güzel yalayıp yutmuştur. milletvekilliğinden cebine para girmiş ise bu beyefendiliği nedeni ile değil; iyi bir yalaka olduğu içindir. yeni vekili olduğu dönemde bdp'li vekillerle alakalı bir soruya "gündemi takip edemedim" yani ben öyle takılıyorum buralarda, yancıyım anlamam siyasetten falan demeye getirmiş. ama parasını alıyorsun?

  hatırladığım kadarı ile millet vekili iken lig tv'de yıllık 700.000 tl'ye yorumculuk yapıyordu. yine bir yalakalık örneği.

  bir zamanlar kucağında oturduğu insanlar, şimdi kendisini terörist olarak damgalamış. az bile.