• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (9.00)
hasat - tess gerritsen
küçük bir kasabada doğmasına ve yoksul bir aileden gelmesine karşın, abby dimatteo koleji bitir ve tıp fakültesine girer. elde ettiği her başarı onu daha yükseğe çıkma konusunda kamçılar. tıp fakültesinin cerrahi bölümündeki ikinci yılındayken, hastanenin kalp nakli takımına güçlü bir aday olarak gösterilir.

fakat abby önemli bir karar vererek yükselmekte olan kariyerini tehlikeye atar. bir araba kazasında ölen birinin sağlıklı kalbi, kırk altı yaşında zengin bir hasta olan nin voss'a nakledilmek üzeredir. fakat başhekim vivian chao ve abby, bu kalbi on yedi yaşındaki başka bir genç hastaya nakletmek için plan kurarlar. bu büyük tepkilere neden olur, fakat sonunda nina için de bir kalp bulunur.

abby bu arada korkunç bir gerçeği öğrenir. hastanedeki organ bağışı belgelerinde oynama yapıldığını görür ve hastane yönetiminin sessiz kalma çağrılarına kulak asmayarak işin iç yüzünü öğrenmeye girişir.
  1. yazarın ilk başarılı eseridir. yazarı dünyaya tanıtmayı başarmıştır. 1996 yılında yayınlanmıştır. tess gerritsen kitaplarındaki gerilim yoğun bir biçimde işlenmiştir.
    wolf