• youreads puanı (6.60)
 1. şu linkte görüleceği üzere vallahi helal olsun! alnından öpüyorum. senelerdir "abi çalışmadım, abi normal çalıştım, yok aynı zamanda oyun da oynadım bıdı bıdı" edenlerden sonra içime bir ferahlık geldi arkadaş.
 2. çocuk doğruyu söylemiş. şimdiye kadar çıkan birinciler yok şöyle de gezdik yok böyle de eğlendik diye millete saçma sapan gaz verdiler. üniversite de bile gezip tozarak ders geçilmiyor değil sınavda birinci olunacak. ya geçin bu ayakları. birinci olan hayvan gibi çalışmıştır tabi ki.
 3. adam gibi çalışarak boğaziçi üniversitesi'ni bir buçuk puan ile kaçırdığım günleri hatırlatan beyan. hayvan gibi çalışmak lazımmış demek.
 4. 2016 ygs birincisinin gülümseten cümlesi. helal olsun ne diyelim...
 5. yarışta birinci gelen at beyanı. "bizi niye yarıştırıyorsunuz?" hadi onu geçtim "siz kimsiniz ki bizi ölçüp değerlendiriyorsunuz kaynatasını s*ktikletim" demesi gereken gençler nasıl oldu da bu kadar zavallı hale getirildi.
 6. şu cümle çok hoşuma gitti : sadece çalışarak da birinci olabiliyorsunuz, çalışmak dışında sosyal aktivitelere de yer verip çok zeki olmakla olacak bir şey değil tamamen.

  yani diyor ki "ben birinci oldum ama öyle zeki bir şey değilim". bu mütevazilik saygı değer bir şey.
  bozuk
 7. seneler önce öss'ye girdiğimde ilk ham puanda 100e girmiştim. okul puanı eklenince 150'ye atmıştı.
  birinci ile aramda sadece 2 puan vardı. sonra zaten aynı bölümü seçtik. eleman çok dürüst davranmış. hile hurda yapmadan kazanmış. bunun için de insanlık dışı çalışmış. umarım doğal frekansı bu tempoyu en az 4 yıl daha kaldırır. çünkü sınavda derece yaparak gittiği bölümdeki insanlar da aynı mentalitede oluyor. benim durumumda bölüm sonuncusu 1000. idi ve okul birincisi kontejanından (nasıl beni ötelediyse o elemanı okul birincisi oldu diye yükseltmişti) gelmişti. ulan sabah bölüme gidiyorsun, çay içen tost yiyen aç olan var mı gelin kahvaltı yapak kantinde diyorsun. biri quiz var çalıştın mı diyor, kimi lab presi hazırladın mı diyor, kimisi ödevi yaptın mı diyor, diğeri geçen haftaki midtermleri okumuşlar curve kol gibi çıkmış diyor. ulan insan olun. açız diyin tokuz diyin... kısaca bu elemanın geçtiği yoldan 15 kusür sene önce geçmiş biri olarak işin zor delikanlı. eğer o puanı almak için gerçekten zevk almadan, kendinden fedakarlık ederek çalıştıysan (kısaca doğal frekansın bu değil idiyse) sıçtın oğlum... amaaaaa... götünü sandalyeye harç ile beton etmek sana zevk verdiyse tahminen 2020de standford'da mastera kabulün hayırlı olsun şimdiden.
 8. güldürdün bizi inek kardeş *
  işte boşu boşuna maraton demiyoruz. çocuk elbette at gibi çalıştıma getirmiş lafı. o dönem içinde bulunduğu psikolojisi, sosyal aktivitesizliği, özel hayat sıkıntısı yani daha birçok şeye karşı az bile demiş. düşünsenize arkadaşlar toplanmış diyo ki la efe sen de gel. çocuk diyo ki gelemem ders çalışıyorum. o ortamdaki veletlerden biri mutlaka demiştir kazanamayınca görürüz/ hava atıyo işte falan filan. alın lan havayı. helal olsun çocuğa. hem de döktüğü her ter damlasına kadar.
  ayrıca troll edasını farketmedik değil. millet yok hem ders çalıştım hem bateri çaldım falan. geçin bu ayakları üni. sınavı ciddi çalışma ister. arkadaşın da dediği üzere "hayvan gibi çalışma" ister.
 9. yazık dediğim hadise. insanların en güzel yaşlarında güzel yaşayabilecekleri zamanları çalıp psikolojilerini derinden etkileyen sistem utansın.
 10. izledikten sonra "aferin *mına kodumun" dediğim videodur. kıskandığımdan değil başarısız olduğumdan hiç değil böyle söylememin tek nedeni tüm türkiyeyenin karşısında "evet ben var olan sistemin bir kölesiyim ve benim başarım hayatımı yaşamadan, hayatımda bir güzel gün görmeden yaşamamdan dolayıdır." demesi nedeniyledir. yahu sen bir daha hiç yaşamayacağın günleri çöpe atmışsın, gelecekte aynı şeyleri yapabileceğini mi sanıyorsun. üstelik bunu gören insanlar diyorlar ki "bak bu çocuğun dediklerine. sen de onun gibi olacaksın.". açıkçası bu çocuğa siz ne kadar sempati duyarsanız duyun benim için salağın tekidir.