1. demokrasinin nimetlerinden faydalanıyor, özgür seçme hakkını kullanıyordur.
  toss
 2. pkk'nın ateşkesine inanmış insandır. gayet iyi bilinir ki pkk bir kaç karakol saldırısı dışında kışları eylem yapmaz, yapamaz. -10 derecede bunun için kasmak da ahmaklıktır zaten. bu kez rusyanın işide sarması ve seçimler de eklendi bunun üzerine ve ateşkes için çok iyi sebeplere sahip oldu. bunu da "barış istiyom ben yağğ" diye anlayarak oy atmış olabilir.

  edit: ben bunu yazalı 5 ay olmuş. insanlar hala yazdıklarımı akp sempatizanlığı, dar görüşlülük olarak algılıyor. ancak teröriste terörist dendiğini. pkk, ypg veya işid arasında bir fark olmadığını çözemiyor. pkk diyince atatürk de terörist olarak anılmış diyor. ancak atatürk'ün yıkılmış bir devleti ayaklandırırken, zamanında o ülkeyi savunmuşken pkk'nın bugün ülkedeki huzursuzluğun, dıştaki elimizi bağladığını göremiyor.

  terörist teröristtir!

  dağdaki teröristle kol kola resim çektiren, terörist başını kahraman kabul eden bir partiyi tabi ki de chp'yle mhp'yle akp'yle bir değerlendirmem, değerlendiremem. ama pardon, barış güvercinlerini vurmayalım onlar gelip başımıza sıçsın değil mi?
 3. 7 haziran seçimi sonrası ankara'da seçim çalışması yürüttüğüm arkadaşlarımdan bazıları gözaltına alındı, tutuklandılar. aralarında evli, çocuklu insanlar var.. savcılık tarafından davaya gizlilik kararı konulduğundan avukatlar bile davalarının içeriğini bilmiyor.
  şu an ise insanlar çalışmalara katılmaya korkuyor ya da çekiniyor. çalışanlar ise elinden geleni yapmaya çalışıyor. insanlar uyumuyor, evlerine gitmiyor.. sadece çalışıyorlar ki hdp tekrar barajı geçsin, şu ülke güzel günler görsün..
  evet barış istiyoruz ama bu barışı kendi istediğimiz şekilde istiyoruz, dayatılan şekillerde değil.
  seçim öncesi doğuya asker yığan hükümet, karışılık isteyen hükümet, suçlu olan hdp...
  aslında demek istediğim tek şey var o da 7 haziran seçimi sonrası olaylarda barış çağrısı yapan tek parti bu partiydi, bu da sakın unutulmasın.
  rihan
 4. tercihinden olandır. mevcut siyasi eğilimiyle tarafımdan 20. kez oy alabilesi olandır.
 5. ateşkes bir kış değil iki buçuk sene sürmüştü bir, hdp'nin ne olduğu olmadığı zaman çok daha iyi anlaşılacak iki, bir gün gelecek "kışın da eylem yapılabiliyormuymuş yağğ" cümlesi kurulacak ki şimdilerde kurulmuştur üç, baiter master' a cevap vermek boşa kürek çekmek olur son; dört olmuş yağğ...