• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (7.50)
hitler; the rise of evil - christian duguay
adolf hitler'in düşüncelerinin oluşmaya başladığı ilk yıllarından itibaren hayatının ele alındığı ve nasıl acımasız birisine dönüştüğünün anlatıldığı yapım, iki kısımdan oluşuyor. ilk kısım 1. dünya savaşı sonlarına kadar ilerlemekte ve diğerinde de hitler'in alman halkını ve yönetimini nasıl etkisi altına aldığı anlatılmaktadır...
  1. başrol oyuncusu robert carlyle ustalığını konuşturmuştur. hitler'i yine darth vader gibi gösterseler de diğer batı filmlerine göre daha bi gerçekçi. izlenmesi tavsiye edilir.
  2. robert carlyle'ı robert carlyle yapan ve onun tanışmamı sağlayan ingiliz ağırlıklı cast'iyle, hitleri olduğundan daha fanatik bir şekilde, çizgi roman mitiyle abartılı bir şekilde anlatan; ama bunu hitler'in nasıl bir adam olduğunu görebilmemiz için gösteren tv filmi.transpotting ve black & whitle caryle'ım nasıl bir oyuncu olduğunu anlayamadıysanız eğer bir de bu yapımı izlemenizi tavsiye eder.iskoçlar ve galliler cidden farklı bir kumaş havasından mı suyundan mıdır bilmiyorum ama cidden önemli oyuncular çıkarıyorlar.

    bir ülkenin siyasal çıkmazlarının halkın zaafları üzerindeki etkisini bir insan nasıl bir iktidara dönüştürür onu çok iyi bir şekilde ele alan çalışmadır.