1. yani sana işareti vermişse, zarfı atmışsa hala ne diye bekliyorsun değil mi ? sana neredeyse çıkma teklifi edecek duruma gelmiş sen iki kelam etmeye cesaret edemiyorsun ayıp sana ya.
 2. zamanında karşı cinsin yediği boklar'dandır.
 3. şu an yaşadığım durumdur. kızın bana karşı bomboş olduğunu düşünüyorum, açılırsam seni arkadaşım olarak görüyorum diyeceğinden adım gibi emin. e peki neden?
 4. açılma durumunu beklettikçe ona karşı duyguların daha da yoğunlaşır :(
 5. sonunda hoşlanılan kızın yeni sevgilisi ile tanıştırılma şerefine nail olmanıza sebebiyet verecektir.
 6. uzun vadeli beklemelerde, kendini hoşlandığı kıza çeyrek altın takarken bulabilir.
 7. flört döneminin hem tadını çıkarmayı hem de hoşlandığı hatuna bu lezzetli aşamayı daha uzun süre yaşatmayı istiyor olabilir.

  bazı şeylerden emin olmayabilir.

  belki de daha iyi tanıyıp, ona hayatında bir yer vermek için bekliyordur. belki sevgili değil de çok iyi bir dost olacak, bilinebilir mi?

  bu durumu cesaretsizlik olarak görmek önyargıdan ibarettir. sayılı dostlarından biri olacak belki o, niye sevgili olmaya çalışıp yıpratıp onu kaybetsin?

  bir de niye erkek? yani hala kadının ikincil olma hali neden?
  ohoo seni mi bekleyeceğim diyen o zeka parıltısı güneş gibi olan güzel kızımız niye illa koşturuyor? hatun, erkek gecikti diye başka erkeğe koşuyorsa sevmiyor belli ki. niye o zaman sevgili olsun ki erkek?
  iyi ki gecikmişsin aslan parçası.kendisini ikincil olarak gören hatunla yaşayamazsın zaten boşver.
 8. o kadar şey sayıp sövmeden önce elbet bir yaşadığı vardır denilmesi gerektiğini düşündüğüm erkek tipi - özelliği. kim bilir belki de "hoşlandığı kadına açılmaya cesaret edemeyen erkek" , "hoşlandığı kadına açılmaya cesaret ettikten sonra çok ağır yaralar alan erkek" ile aynı kişidir. kaybetmiştir belki de kadınını bu yüzden. korkuyordur belki de bir daha olmasına. bu yüzden usulca bekliyordur kendisi de.


  tabi ki kendi öz güven eksikliğinin içinde boğulmuş da olabilir. eğer öyle ise tanım bu özelliğini aşması gereken erkek diye değişecektir.
 9. belki karşısındaki o cesareti vermiyordur, belki hiç değilse arkadaşlıkları bozulmasın istiyordur ya da belki tam niyetlendiğinde cesaretini kıran bir şey olmuştur ;)
 10. yeterince yakın olmadığı için direk açılıp herkese yürüyen abaza erkek damgası yemek yanlış anlaşılmak istemiyordur ya da yakın olduğu için reddedilme ve arasının bozulması riskini almak istemiyordur.
  hayat müşterek diyip de bu tarz şeyleri direk bize kitlemeniz de biraz samimiyetsiz. gelip konuştuğunuz için size kaşar falan diyenler zaten bellidir o tiplere açılmayın eyvallah da hepimizi de aynı kefeye koymayın
  wtf