• youreads puanı (4.40)
 1. 2008 yılındaki genç bakış programında kenan evren'e yöneltilen vicdanınız rahat mı sorusuna evren'in verdiği cevap.

  bu konunun ayrıca bende ayrı bir yeri vardır.
  2008 yılında bu program yayınlandıktan sonra ekşi sözlükte günlerce bu mesele konuşulmuştu. ben de 5.nesil bir yazar olarak kenan evren hakkında uzun ama pek de hoş olmayan bir entry döşemiş ve bu nedenle üzerinden 1 saat geçmeden sorgusuz sualsiz sözlükten uçurulmuştum.
  (bkz: ssg'ye o konuda ben de çok kırgınım)

  şimdi seneler sonra başka bir platformda* girilen yorumların hukuki boyutlarını da düşünerek bazı yorumları istemesek de silmek zorunda kalıyoruz. bir yönetici olarak bu durum hoşuma gitmese de bizi buna mecbur bırakan kafalar bilin ki kenan evrenle aynı zihniyete sahip kafalardır. fikirleri yüzünden fişlenen, hatta idam sehpasına çıkarılan insanlar şimdi yerlerini özgürlük adı altında özgürlükleri kısıtlanan, fikirlerini beyan etmeye korkan insanlara bıraktı.

  kenan evren öldü, bazıları henüz ölmedi. ama bıraktıkları izler hep kalacak.. biz ise bu kısır döngü içerisinde debelenip duracağız.
  god
 2. sadece insanlar için bir insanın yaşamına son vermek zor bir durum olduğundan beni şaşırtmayan sözlerdir. insanı insan yapan duygularıdır. bir bebeğe baktığınızda hissettiklerinizdir, uzun süre sonra annenizi gördüğünüzde düşündüklerinizdir, kısaca insanlığınızdır. bu özelliklerden yoksun olan bir kişi -ister katil, ister terörist, ister siyasi- her türlü şeyi zorlanmadan yapar. çünkü insan değil düşünen bir varlıktır sadece.

  öldü gitti, orası ayrı konu ama öldürdüklerinin yanında sadece toz zerresi gibi kalan birisi için iyi şeyler söylememi beklemeyin.