1. her yıl olduğu gibi 2016'da da eylül ayı sonunda tanıtılması beklenen apple firmasının bir sonraki telefonu. yani; daha hızlı like, daha çok retweet ve daha fazla tüketim.
 2. büyük ihtimalle steve jobs'un ölümünden beri apple inc. ufak detayları değiştiriyor sadece biraz daha ince, daha yüksek çözünürlüklü kamera, ekran çözünürlüğü artar azıcık, 3 gb ram deneneceği söyleniyor biraz daha hızlı olur belki. yani yine muazzam bir yenilik beklememek gerekiyor umarız yanıltırlar.
 3. tasarımda radikal değişikliklerin olacağını düşünmüyorum. mevcut tasarım beğenildiği için bir süre daha bu tasarım çizgisi üzerinden gidecektir apple. farklı aksesuar beklentilerim yok değil.
 4. 6s'im ile arasında nasıl bir fark olduğunu anlamadığım telefon.
  batarya gelişmemiş pek bir şey yok, çözünürlük aynı, kulaklık girişini kaybet d gör kazığı.
  jobs gitti pek bir ilerleme yok, allah var yeni gelen rengi beğenmedim değil.
  edit, 6s"imin şarjı iyi bir gün altında gitmiyor sıkı kullanım ile, o kadar darbe aldı hiç çizik yok, ekran da gayet iyi hızı çok iyi ve 7 de aynı bunları veriyor zaten, değişiklik yok.
 5. apple'ın keriz silkeleyeceği telefon.
 6. yine yeni yeniden "ah steve jobs olsaydı neler neler yapardı" dedirtecekler.
 7. ben almam bu kadar pahalı telefonu o parayı şuna veririm demek çok isterdim ama ülkenin durumu dolar belli şimdi bu durumda o kadar para çıkmaz halkın cebinden.
  yüzde yetmişi zaten düşük ücretlere çalışıyor ağır işlerde bile

  açık açık söylemiyorlar ama şöyle bi arkanızı dönün birazda eğilin diyorlar
 8. 2 yillik kontrat ile almayi dusunuyorum. onceki kontratimdaki telefonun taksidi biteli cok oluyor. 650 $ + kdv ile faturama yansidiginda cok fark etmiyorum odedigimi. populer olandan uzak durma huyum vardir ama bu cihazi almayi dusunuyorum. android iyi hos idare etti beni uzun suredir fakat artik ios dunyasina giris yapma vakti geldi. 3 ay once 6s almaya niyetlenmisti ayni paraya simdi iphone 7 alabilecegim icin aliyorum. turkiye'de olsam kullanmazdim o ayri o kadar para verilmez.
 9. iphone 6s'ten kotu performans sergilemektedir, ustelik de 6s'ten daha pahalidir.

  not: akilli telefon kullanmayanspor
 10. fiyatı veya rakibi ne kadar çok olursa olsun, 1500 tl maaşı olanın bile yeni modelini almak için sabırsızlandığı marka.
  nasıl bir çılgınlıktır anlamadım.
  700 tl telefonla dünyayı cebimde taşıyorum oysa ki.