1. arkadaşlar şöyle bir haber geldi
  herkes dikkat etsin lütfen

  bir çok kaynaktan teyit edilen bilgilere göre pkk, pyd ve sol terör örgütler, 20 mart'ta türkiye'yi kan gölüne çevirecek büyük bir kalkışmaya hazırlanıyor. emniyet istihbaratı, pkk/kck ile pyd/ypg'li teröristlerin "fedai" türü eylemlerde kullanmayı amaçladığı 20 bombalı aracı tespit etti. yapılan terör uyarısında, özellikle ak parti teşkilat binaları, tbmm, askeri yerleşkeler, diplomatik misyonlar, turistik yerler, havalimanları, hassas bölgeler, avm'ler, meydanlar, ulaşım araçları, miting alanları, ibadet yerleri, metro istasyonları, kamu binaları, polis ve askeri noktalarda olası bir saldırıya karşı "müteyakkız" olunması istenildi. nevruz öncesi hafta olması nedeniyle protesto, gösteri ve olayların artması, bunlara yönelik güvenlik tedbirlerinin de sıklaşması bekleniyor. o yüzden,

  - gruplaşmanın oluştuğu her yerden uzak durun,
  - hedef olabilecek yerlerden (hükümet tesisleri, elçilikler, avm’ler gibi) uzak durun,
  - yol güzergahlarınızı bu hafta için yapılacak ikazlara göre değiştirin/ayarlayın,
  - ailenizi durumdan haberdar edin.


  işte o araçlar
  - 47 kh 022 (gri-renault laguna)
  - 35 ga 0275 (gri-chevrolet cruze)
  - 58 dt 292 (beyaz-toyota corolla)
  - 47 pt 757 (kırmızı-renault lb)
  - 47 pz 682 (beyaz-fiat)
  - 47 pd 470 (gri-citroen)
  - 47 kn 119 (beyaz-131 şahin)
  - 47 pe 884 (sarı-renault megane)
  - 47 pz 404 (gümüş-toyota corolla)
  - 21 nc 976 (yeşil-dacia sd)
  - 21 fs 487 (beyaz-renault europa alize)
  - 33 tv 016 (yeşil-tofaş doğan)
  - 21 ea 749 (beyaz-renault 12 tsw)
  - 47 ne 046 (beyaz-ford connect)
  - 47 nk 534 (siyah-hyundai gi20)
  - 47 nn 986 (beyaz-ford connect)
  - 47 na 152 (kırmızı-peugeot partner)
  - 63 es 151 (renault fluence)
  - 34 sm 236 (siyah-opel astra)
  - 47 kj 163 (renault-laguna)
  gunez
 2. kusuruma bakmayınız, amacım kötülük değil.. ben de herkes kadar üzgün durumdayım.. kendim için zerre korkuyorsam namerdim. en fazla canımı alırlar fakat sevdiklerim için ben de sizler gibi aynı korkuları taşıyorum...

  hiç siyasal yahut sosyal konulara girmeden, birkaç kere denk geldiğim bir duyuru var, onu paylaşacağım. arkadaşlar resmi bir gazete yahut resmi bir duyuru elbette yok. hangisinde oldu ki? istihbaratlık bir durum değil yani. zaten ben de her yazılanı doğru kabul edip atlamam üstüne. yalnızca birkaç facebook ve twitter hesabında birkaç gün içerisinde bakırköy'de de olabileceğine dair bir söylenti var aynı olayın.

  amacım kimseyi germek değil, sadece yolu oradan geçen biri bile varsa aranızda lütfen dikkatli olsun. gözünüzü dört açın. ne bileyim işte.. bir şeyi değiştirir mi bilmiyorum yine de söylemek istedim. dalıyoruz, yoruluyoruz, düşünüyoruz, aklımız gidiyor başka şeylere gün içerisinde.. fakat birkaç gün dikkat edin lütfen bakırköy ve çevresindeyken..

  ben de biliyorum her an her yerde olabilir, hepimize uğrayabilir, son da olmayacaktır.. yine de sevdiklerinizi uyarmanız gerekiyorsa uyarın diye yazdım.

  her kimseniz, sevgiler hepinize.. uzun sağlıklı ömürleriniz olsun.

  kusura bakmayın tekrar..
 3. 1.musevilerin purim ( hamursuz ) bayramı ( 24 - 25 mart 2016 ), 2.hrıstiyanların kutsal cuma günü ( 25 mart 2016) ve
  3.kürtlerin kutladığı newroz ( 21 - 22 - 23 ) mart
  ile neredeyse çakışan terör uyarısıdır.
  peki purim bayramı nedir?
  yahudilerin her yıl (14 - 15 adar) tarihlerinde, karşı cinsin kullandığı kıyafetler haricinde çeşitli kıyafetler giyilmesi hoş görülen bayramı. belirli ritüelleri var; günün özel dualarını okumak, en az iki kişiye yemek vermek ve hiç bir şekilde iş yapmamak. bu bayram ile purim olayı anılmakta sevivon purim; israiloğullarının 2400 senedir en az 4 kez katliama uğramaları ve öcünü tanrının yardımıyla aldıklarını düşünmeleri. ilk katliam mısırda gerçekleşir. firavun, israil oğullarının ilk doğan erkek çocuklarını katlettirmiştir.

  -kutsal cuma; isa mesih’in golgotha’da çarmıha gerildiği gün. paskalya yortusundan önceki cumaya rastlar.

  -newroz ise; demirci kawa efsanesi ile anlatılır. 2500 sene evvel zalim kral zuhak omzunda beslediği yılanlar için her yıl iki kürt gencini öldürtür ve beyinlerini yılanlarına yedirir. kral aynı zamanda ilk baharın gelmesini de engellemektedir. zulüme dayanamayan halk, kumpas kurarak her yıl bir kürt gencini kurtarmış ve demirci kawa’ya saklaması için teslim etmiştir. kürtlerin ataları bu gençlerdir diye düşünülür. vikipedi

  museviler, purim katliamlarını, yaptıkları bir hata ile tanrıyı kızdırdıkları için yaşadıkları bedel olarak düşünür. ancak kendilerine yapılan zulmün öcünü alma hakkı, tanrı tarafından kendilerine verilmiştir.
  hz. isa ise kendisine inananların günahlarına bedel olarak çarmıha gerilmiştir.
  kawa olayında ise yetişen gençler, zalim kral zuhak’ı çekiç darbeleri ile öldürerek, ilk baharın ışıklarını ve halkı kurtarmışlardır. gençler, zaferlerini tepelerde ateş yakarak kutlamış ve herkese ilan etmiştir.
  efsanelerde ki benzerlik dikkat çekiçidir; zalim ve tanrısal güçlere sahip olduğunu düşünen kral ile zulme uğrayan halk ve öldürülen erkek çocukları.
  umarım 2500 senelik tarih, tekerrür etmez… terörün dini ve milleti yoktur. elimizden terörü engellemek için bir şey gelmiyorsa; biz de uyarılara dikkat eder, gençlerimizi avm’lere göndermeyiz (!)