• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (6.50)
jericho
ufukta aniden beliren nükleer bir bulut; küçük, huzurlu kansas kasabası jericho'nun sakinlerini tam bir kaosun içine sürükler. abd'nin büyük bir kısmı, nükleer felakete maruz kalmıştır. dünyadan tamamen izole olan jericho'lular, hayatta kalan tek amerikalılar olup olmadıklarını merak etmektedirler. tüm iletişim ve enerji faaliyetlerinin durmasıyla birlikte bilinmeyenin yarattığı korku, jericho'da sosyal, psikolojik ve fiziksel olarak tam bir karmaşa ortamı yaratır. fakat kriz zamanlarında hiç beklenmedik insanlar, kendilerinde daha önce farkına varmadıkları bir kuvveti keşfederek birer kahramana dönüşebilir.
 1. düşük bütçeli amerikan bilim kurgu dizisi. amerika nükleer saldırılar altındır, tüm iletişim ağları çöker. mantar bulutunun* izlendiği ve nükleer serpintiye* maruz kalan, jericho adlı küçük bir kasaba sakinlerinin hayatta kalma mücadelesini ve ülke genelinde ne olup bittiğini öğrenme çabasını konu alır.

  cbs resmi tanıtım sayfası

  jericho'nun ilk sezonu amerika'da büyük ilgi toplar. ancak yayınlandığı cbs kanalı beklenmedik bir şekilde ikinci sezonun iptal edildiğini duyurur. dizinin sevenleri internet forumlarında organize olup, 20 tondan fazla fıstığı newyork ve los angeles'ten cbs binasına göndererek kanalı protesto eder. gelen büyük tepkilerin ardından kanal, bir sezon daha çekileceğini, ancak daha fazlasını olmayacağını izleyicilerine duyurur.

  nuts for jericho

  bildiğim kadarıyla Amerika'da bir kuruma fıstık veya fıstık ezmesi göndermek, en aşağılayıcı pasif direniş/tepkilerden biri olarak kabul edilir.

  - Jericho -
  Yayın tarihi: 2006 - 2008
  Tür: Dram, Bilim Kurgu, aksiyon
  ülke: Abd
  kanal: cbs
  Yönetmen: her bölüm farklı yönetmenlerce çekilmiştir. listesi
  Oyuncular: Skeet Ulrich, Lennie James, Ashley Scott
  sezon sayısı: 2
  bölüm sayısı: 29
  Bölüm süresi: ort. 45 dk.