• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (9.00)
Yazar kolektif
kama sutra - kolektif
dünyanın en ünlü kitaplarından biri, bir dünya klasiği eski hintlilerin sevişme sanatı... günümüzden aşağı yukarı iki bin yıl kadar önce yazılmış bu kitaptan öğreneceğimiz ne kadar çok şey var!.. sağduyu, ılımlılık, neyin ne zaman, nerede yapılacağını bilmek... haz almayı olduğu kadar haz vermeyi de, hazzı bölüşmeyi, paylaşmayı da bilmek.... sayısız ayrıntılarla, sayısız inceliklerle hazzı doruklara taşımayı, doruklarda yaşamayı da bilmek... kamasutra zaman duvarını aşmış, tüm zamanların insanlarına seslenen bir bilgelir kitabı, bir bilgelik öğretisi. (kitap bilgileri idefix'den alınmıştır.)
  1. kama sutra hint lisanında iki ayrı kelimedir : kama zevk demektir, sutra ise kitap anlamına gelir. iki kelime birleşince zevkin kitabı anlamına gelmektedir.

    kimilerine göre, hindistan kökenli bir yaşam tarzıdır. kimilerine göre ise sadece cinsel birleşme yoludur. sadece bir cinsel eylem olarak nitelendirilen “kama sutra” eşleşme ve beraberlik yöntemi olarak kullanılmaktadır. bir tür yaşama sanatı olarak varsayılmıştır.

    kaynak: wikipedia