1. vajinanın, penis himayesinden köle ahlakı ile kurtulmaya başlama çabalarının izdüşümlerinden.

  önceleyin kadınların ezilmişliği, eşitlik v.s. toplumsal düzeyde bir konum elde eden vajina bu konumunu şimdi psikolojik olarak sürdürüyor. ve bunu da yine yerleşikleşmiş içgüdülere hitap ederek yapıyor. meme'nin içgüdüsel hazzını siyasal, toplumsal düzlemin koruyuculuğu çerçevesinde her yere serimlemekte ve bu çerçevede erkekliği madara etmektedirler.
  şimdi de bu furya ile vajina'ya aynını yapmaya meylediyorlar.

  bakın, bu gelecek yüzyılların en büyük problemidir. vajina, penis'e başkaldırıyor.
  ne nükleer savaşımlar, ne ekonomik buhranlar ne de soykırımlar bunca etkili değillerdir, olamayacaklardır insansal yıkım bağlamında. insanı bitirecek olan bu eksen kaymasıdır. ve bu toplumsal, jeopolitik bir eksen kayması safsatası gibi kolayca olanından değil en derinden, varoluşsalllığın en içkin yerlerinden sarsmaya başlayacak her iki cinsi de. onbinlerce yıllık bir yerleşmişliği var penisin ve kadınlar bunu daha dünkü araçlarla siyasal, toplumsal araçlarlarla silahlanarak yıkmaya çalışıyorlar. penis şu anda buna kudretinin sarsılamazlığının daha önce hiç yanıltmamış deneyimlerinden ötürü aldırmıyor. onca güçlülüğünün üzerinde dolanan bir sinek olarak görüyor, kendisini bu oyuna dahil ediyor.
  ama sineklerin rahatsız ediciliği arttığında...

  işte o zaman insanlığın gördüğü en büyük savaş başlayacak. ya şimdiden bu savaşımı henüz etkileri o denli tarumar edici olmadan, erkekler erkekliklerini 'ayağa düşmüşlüğünden' kurtararak sonlandırmalı ya da son derece mutsuz bir geleceğe hazırlanılmalı.

  bu gerzek toplumsallık sihr'iliğinin izleyicisi olmayan erkekliğinin ve kadınlığının gereken'liğinin bilincinde olan yüce insanlar buna tepkilerini koymalıdırlar.