1. mersin ileri orta okulu'nda müdür tarafından kararlaştırılmış ve öğretmenlere "hiçbir türlü itiraz istemiyorum, itiraz eden veli ya da öğrenciler olursa müdür beyin emridir" denilmesi söylenmiş hadisedir.

  çağ dışı olmakta sınır tanımamak bu olsa gerek. sonra bu öğrenciler yetişip, büyüyüp tabu haline getirdikleri karşı cinse öcü gibi baksınlar ve muhteşem bir ülke olalım. evet aferin size. cibiliyetine tükürdüklerim. umuyorum yakın zamanda tepki gösterilir ve bu yobaz müdür işinden olur.

  ilişik
 2. islamcıların eşcinsel olduğunu düşündürten başlık. niye korkuyorsunuz sayın dalyapraklar?
 3. ilkokulda 5 sene boyunca en yakın arkadaşım, ben ve bi kızla 3 kişi oturduk. ortaokulda farklı insanlarla (kızlı-erkekli) oturduğum oldu, lisede hakeza öyle, üniversitede de hala öyle oturuyorum. hiçbir kişilik bozukluğum olduğunu da sanmıyorum kadın-erkek ilişkilerine hatta daha genellersek insan ilişkilerine dair.

  şimdiki duruma sebebiyet veren zihniyetin ise ne kadar hastalıklı olduğuna gitgide daha çok kanaat getiriyorum. karşı cinsle yan yana oturmayı öcü olarak gören zihniyet otobüslerde kadın tekmeliyor, tenhada taciz/tecavüz ediyor ve daha da ileri giderek tüm toplumun yaşantısın kendi aptal kurallarıyla dizayn etmeye niyetleniyor, karşı cinsin elini haram diye sıkmayan adamlar seks oyuncaklarıyla cinsel açlığını bastırmaya çalışıyor...

  sorsan en ahlaklısı bunlardır ama... yan yana oturan körpecik çocuklar ise potansiyel sapıklar...

  işte türkiye toplumunun özeti budur!
 4. sisteme ihtiyactan fazla imam hatipli girdiginde bu tarz sonuclar doguracagini zaten hepimiz biliyorduk. hepsi ogretmenlik yapmayacak cunku yeterince din kulturu ogretmeni vardi okullarda. idari personel olarak yerlestiler sisteme ve icraatlarina basladilar. karma egitime karsi zihniyetten ne bekliyorduk ki. mersin sadece bir ornek dahasi gelecektir. egitim anlayisi degisecek, bilim anlayisi degisecek, din odakli sistem iyice yayilacak sistemimize. bir ulkede fen ve teknoloji ogretmeninden daha cok din kulturu ogretmeni ihtiyaci oldugunu dusunen zihniyetle konusamazsiniz. genis capta bir reform yapilmadikca egitim duzenlenmez.
 5. halk oyunu oynayan öğrencileri zina yapmakla suçlayan zihniyetin aynısının laciverti.
  @holybram a katılmakla beraber aslında bir reform var ama geriye dönük bir reform bu. şu an medreselerin açılması gündemde istanbul'da gördüğüm yüzlerce merdiven altı gerici dernekler bu işin peşinde.

  proje okul çalışması,askeri okulların kapatılması din eğitiminin ana sınıfına kadar inmesi işte bunlar hep gerici reformlar.
  bu müdür için bu daha başlangıç ama kime anlatacaksın sorsan "ülkede demokrasi var kardeşim" derler.