1. 1981 tarihinde kurulmuştur. süperlig'de mücadele etmektedir. iç saha maçlarını 42.000 kişilik (bkz: konya büyükşehir torku arena) 'da oynamaktadır. forma renkleri yeşil beyazdır. logosu çift başlı kartaldır.
 2. Nalçacı Grubu, Nalçacılılar Grubu, Şehri Müdafaa Grubu, Green-White Grubu adlı taraftar gruplarına sahip takımdır.

  04.03.2016 tarihi itibariyle PassoLig taraftar kartı sayısına göre en çok taraftara sahip olan 4. kulüp'tür.
 3. 2015-2016 sezonunda kulüp tarihindeki en büyük başarıyı göstererek ligi 3. sırada tamamlamıştır.

  ayrıca 2016-2017 sezonunda isim sponsorluğu anlaşmasını atikerfirması ile yapmış ve sezon boyunca atiker konyaspor olarak adlandırılacak olan futbol takımıdır.
  ilgaz
 4. modern futbolun doğrularından çokça uzakta olan takım.

  uygun sıfatı bulamadım fakat hayvan gibi oynayıp, hakem destekli felsefeni sadece rakibi oynatmamaya yönelik odaklarsan eğer ancak 18 takımın 15'inin 1970 yılındaki futbolu oynadığı türkiye liginde başarılı olursun. modern ve doğru futbolun gereğini yapan, 1 adım önde herhangi bir avrupa takımı karşısında ise az önce olduğu gibi evinde tek top yapamadan, yarı sahayı geçemeden, olumlu tek bir hareketin olmadan maçı bitirirsin. kalecinin ekstra performansı ve şans faktörü sayesinde de fark yemekten kurtulursun.

  ülke futbolu adına gayet iyi bir örnek. 16/17 yapan takımımız avrupa futbolu karşısındaki haline rezil demek bile az kalır.

  edit: aykut kocaman az önce yaptığı açıklamada, "Türkiye standartlarının çok üstünde bir maç oynandı. 120 km'ye yakın koşu mesafemiz var ama rakip de 117-118 km koştu." dedi. gayet haklı, türkiye standartlarının çok üstünde bir maç oynandı ve siz batırdınız. kaleye şut çekemedin, ceza sahasına bile yaklaşamadın ama 120 km koştuk de. topun peşinden aval aval koşarsın tabi. %75'den daha fazla topla oynayan rakip takımla, sürekli topun peşinden koşan kendi takımının koşu mesafelerini söyleyip övünüyor. şu adama mourinho falan dedi ya bu medya haha. neyse daha fazlasını söylemeye gerek yok.
 5. köy takımı. maçı izledim. insan topa vurmayı bilmez mi lan ? rakipte fazla iyi degildi ama sağlam pas yaptılar. bu konyanın macerası en fazla 2 maç daha sürer . yazın kenara..