1. artık nadiren denk gelinen, denk gelindiğinde ''güneş senin gibi insanlar sayesinde hala doğudan doğuyor'' denilesi insan grubu.

    bu insanların ağzından kesinlikle 'benim hastama niye bakmıyorsun lan,2 saattir burda bekliyorum'' ya da ''benim vergimle senin maaşın ödeniyor'' bağırışlarını duyamazsınız.hastaneye girdiklerinde çoğunlukla diğer hastaları ve sağlık personelinin çalışmalarını izlerler.sabırlıdırlar,sitem etseler bile bunu 'karşımdaki insanı kırmadan nasıl anlatabilirim derdimi'' kaygısıyla ifade ederler. yakınları, sıkıntılarını/şikayetlerini anlatamayacak kadar bitap durumda iseler; gayet kısa,öz ve anlaşılır şekilde hastalarının derdine tercüman olabilirler.

    tedavi sona erdiğinde içtenlikle teşekkür ederler.işte bu insanlar azizim,bu insanlar elleri öpülesi insanlardır büyük küçük fark etmez.

    işte bu insanlar azizim, bu insanlar mesleğinin baharında bir hekime bu platformda entry girdirirler 16 saatlik nöbeti sonrasında. çünkü sayıları çok azdır, ve nadir görülen her şey gibi kıymetlidirler.
  2. zaten karşıdaki insana karşıdakinin kim olduğundan bağımsız saygı duyan insandır. bugün hasta yakını olur yarın banka kuyruğundaki adam öbür gün otobüste arkaya ilerleyen kişi. şikayet edecekse bile bunu adabına yakışır yapıp, karşıdaki hatalıysa hatasını anlamasını sağlar, özeleştiri nedir onu da biliyorsa tadından yenmez. egoizmin mazlumların içinde dahi yükselme devrini yaşadığı çağımıza fazladır.