1. ''türkiye'nin ilk ve tek sosyal içerikli kitap satış sitesi'' sloganı ile ocak 2014'te yola çıkmış bir e-ticaret sitesi.

  sitelerindeki hakkımızda bölümünde yazanlar şöyle;

  ''listekitap 1 ocak 2014'de türkiye'nin ilk içerik tabanlı kitap satış sitesi olarak yayın hayatına başladı. yeni çağın internet dinamiklerini belki de hayatın en keyifli şeyi olan " kitap " ile birleştiren listekitap'ta kullanıcılar kitap ile ilgili tüm haberler, etkinlikler, eğlenceli testler, galeriler, listeler, videolar, röportajlara ulaşabiliyor ve bu içeriklere katkıda bulunabiliyor. siz de listekitap'ta profil oluşturup, en beğendiğiniz içerikleri listekitap'a ekleyebilir profilinizdeki kütüphanenizi geliştirebilir arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

  listekitap içeriklerini favorilerinize ekleyebilir, yorumlayabilir, diğer kullanıcıları takip edebilir ve bunları sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. ayrıca tüm bunları yaparken kitappara'lar kazanarak listekitap'taki harcamalarınızda kullanabilirsiniz. listekitap merkez ajans'ın türk kitap okuyucularına bir armağanıdır..

  bol kitaplı ve keyifli vakitler dileriz..''


  girip incelediğim kadarıyla söylemem gerekirse, site içi arama berbat ötesi derecede kötü ama bu açığı çok iyi taksit seçenekleri ve sosyal yönleri ile kapatıyorlar. örneğin bir kitabın sayfasına geldiğinizde size kitapla ilgili gidilebilecek güzel mekanlar kitapla beraber dinlenebilecek müzikler vs. tavsiye ediyorlar.

  yakında kendilerinden alışveriş yapacağım o zaman detaylı bir kullanıcı görüşü eklerim.