1. alanında nerdeyse en iyisi olduğu söylenen (*:kullananların yalancısıyım) bir e-mail pazarlama servisi.

  mailchimp nedir ne değildir kısaca bahsedelim. şimdi düşünün. blogunuzu takip eden hatrı sayılır bir kitleniz var, okulda bir kulübün kurucu üyesisiniz ya da ne bileyim herhangi bir proje için topladığınız kalabalık sayılabilecek bir gruba mail atarak sürekli ve düzenli olarak ulaşmak istiyorsunuz.

  konuya hâkim olanlar bilir. bu tip bir sistemde önemli olan doğrudan inboxa düşmektir. aksi takdirde, örneğin bir blog veya site sahibinin attığı maillerin spama düşmesi, web sitesi için kötü bir izlenim yaratacaktır.

  işte mailchimp tam da burada devreye girerek size harika bir imkan tanıyor. inbox garantili, ayda 2000 kullanıcıya 12000 mail gönderebileceğiniz bir sistem.

  yanlış hatırlamıyorsam attığınız maillerin okunma durumları, gruba dahil olan ya da ayrılan üyelerle ilgili çeşitli ve oldukça faydalı istatistiksel verileri de sizinle paylaşıyor.

  bu işlerle ilgilenen, ilgilenmek isteyenler bir baksın derim. spama düşme tehlikesini göze almaktansa en ücretsizinden mailchimp kullanmak oldukça mantıklı gözüküyor.
 2. kişisel kullanımın yanında bir çok firmanın da newsletter vs e-mail'leri yollamak için kullandığı sistem. iş için kullanmak isteyenler için madmimi diye bir alternatifi de bulunuyor.
 3. bir donem ogrenci klubumuzun mail listesinde sorun yasamistik maillerimiz spam olarak dusuyordu. okulun sistemindeki hatalar duzeltilene kadar alternatif arayislarina girisince karsilasmistim mailchimp'e. gayet kullanisli ve cok guzel templateler var brosur ve poster tarzi gorseller gondermede cok pratik. direk sinif atlatiyor, profesyonel bir hava kati klubumuze. okulun mail sistemi duzelince geri donmek istemedik.