1. biraz empati yapın. öşex falan yok demek ki oralarda. demek ki dövlet onlara baxmir :/
 2. doğar doğmaz çevresindeki insanlar tarafından belli bir ideolojinin yoğun manipülasyonuna maruz kalan, muhtemelen doğru dürüst bir eğitim alamayan, sağlıklı bir çocukluk yaşayamayan, kalabalık bir ailenin bilmem kaçıncı çocuğu olarak düzene kurban edilen, sevmeyi ve sevilmeyi öğrenmeye asla fırsat bulamayan, hiç gerçekleşmeyecek bir amaca kurban olan bir kader mahkumunun trajedisini gözler önüne seren olay. insanın yoğun olarak huzursuzluk, mutsuzluk, umutsuzluk ve stres altında olduğu dönemlerde vücut bizi serotonin salgılamamız için tetikler. erkekler için mastürbasyon kolay bir serotonin salgılama yöntemi olduğu için böyle dönemlerde erkeklerin mastürbasyon yapması sık görülen bir durumdur. aynı şekilde kadınların tatlı krizine girme sebebi de budur. kadın mastürbasyonu erkek mastürbasyonuna göre daha zahmetli bir eylem olduğu için vücut kolay olanı tercih eder. tabi burada durum farklı. videodaki şahıs muhtemelen günlerdir doğru dürüst beslenemediği ve uyuyamadığı için şuurunu kaybetme eşiğine gelmiş. tüm bunların üstüne yoğun ölüm korkusu da eklenince çıldırmanın eşiğine gelmiş. yaşama içgüdüsü kuvvetli bir güdüdür. her ne kadar düşünebilen varlıklar olarak kendimizi hayvanlardan farklı formlar olarak görsek de içgüdülerimiz her fırsatta bizim de alelade bir hayvan olduğumuzu yüzümüze bir tokat gibi çarpar. savaşlarda, işgal süreçlerinde ordulardaki bir anlık disiplinsizlik ve kontrolsüzlük anlarında toplu tecavüzler yaşanmasının başlıca sebebi aynıdır. yaşama içgüdüsüyle üreme içgüdüsü birbirine paraleldir ve birbirlerini tetikler. 2. dünya savaşı sonrası yaşanan nüfus patlamasının sebebi de budur. yoğun ölümlerin yaşandığı o dönem insanoğlunun varolma güdüsünü tetiklemiştir. aynı şekilde savaştan kaçarken ve mülteci durumuna düşmüşken çocuk yapmaya devam eden suriyeli mültecilerin bu mantıksız eylemlerinin altında yatan sebep de budur. videodaki şahsın şuurunu yitirdiği bir anda kontrolsüzce, ulu orta mastürbasyon yapmasının bir diğer sebebi de budur. bu açıdan bakınca komik ve eğlenceli değil, aksine üzücü. keşke daha farklı koşullarda dünyaya gelme şansına sahip olsaydı.

  ne milliyetçiyim ne de başka bir ideolojiyle beynimi kirlettim. politik açıdan rasyonel düşünmeyi başarabilen bir bireyim. tarih boyu kürt siyasi hareketleri kadar zavallı bir girişim varolmamıştır. ortadoğu coğrafyasında kalıcı bir kürt devletinin varolma mücadelesindeki imkansızlık da rasyonellikten oldukça uzak olmalarından ileri geliyor. sadece basit bir örnek; ortadoğuda, o coğrafyanın en nefret edilen bayrağı olan amerikan bayrağını açmalarından tutun da milli mücadele dedikleri mücadelelerini başka bir bayrağın gölgesinde sürdürmelerine kadar trajikomik olaylar silsilesindeler. bu açıdan bakınca bu zavallı kader mahkumundan ziyade kürt siyasi hareketinin kendisi daha acınası durumda.

  bir ülke kurmak için önce millet olmak gerekir. burada da şu kritik soru karşımıza çıkıyor; devletler mi milletleri yaratır yoksa milletler mi devletleri yaratır? tarih kesin bir ifadeyle devletler milletleri yaratır diyor. tarihi boyunca hiç bir devlet geleneği olmayan bir kitlenin bir şekilde bir devlet kurması durumunda yaşanabilecekler izlemeye değer olacaktır. milliyetçilik belli oranda zihinsel kusur gerektiriyor malesef. kürt siyasi hareketi de bunun güzide bir örneği. yine de gerçekliğe karşı mücadele eden bu oluşumun yakın zamanda gerçekleşecek yıkımına şahitlik etmek benim için tarihin gücünün ispatı açısından hoş bir deneyim olacak. dünyanın bir çok yerinde, doğuştan gelen etnik kimliği neticesinde saçma sapan ideolojilere saplanmadan oldukça huzurlu ve mutlu hayatlar yaşayan insanlar var. insanlardaki kitleleşme tutkusunun yarattığı yıkımlar belli kitleler için tarih boyunca sürecek sanırım.

  edit: aşağıda bir yazarın bahsettiği gibi korkunca insanın siki içine kaçmaz. yoğun adrenalin kan dolaşımını arttıracağı için güçlü bir ereksiyon sağlar. "breaking bad" isimli dizide bunu oldukça güzel işlemişlerdir. bu arkadaş zahmet edip yazdığımı sonuna kadar okuyabilecek dirayeti gösterseydi zaten kürt siyasi hareketinden tiksindiğimi farkederdi. kendisi aynı koşullarda doğsa azılı bir terörist olacak olan kalıplaşmış, öğrenilmiş milliyetçi öğretilerden sıyrılamayan arkadaş tam tersi koşullarda aynı durumda olacakken farklı koşullarda doğduğu için bu kadar küstahlaşabilmesi en hafif tabiriyle komik. anadolu mayası itibariyle ırkçılığa müsait bir yapıda değildir. ben kürtlerden değil kalıplaşmış, yapmacık kürt siyasi hareketinden tiksiniyorum. pkk'nın açılımı partiya karkeren kürdistane'dir. açılımı kürdistan işçi partisi'dir. bu yüzden pkk'nın siyasi bir hareket olduğunu bilmek gerekiyor. bu yüzden kürt siyasi hareketi diye bahsetmeyi tercih ediyorum keza siyasi bir amaç doğrultusunda silahlı eylemler gerçekleştiriyorlar. yani amerika'lı siyahiler gibi köleliğin kalkmasından sonra insani haklarını elde etmek için değil beli bir coğrafyada siyasi emellerine ulaşmak için eylem yapıyorlar. neyi neden eleştirdiğini bilmeden "ööaah terörist işte!" deyip geçmek bir seçim elbette ama kolay bir seçim. ben düşünme ve bilgi sahibi olma taraftarı olduğum için olaya daha derinlikli bir bakış açısıyla bakıyorum. tavsiye ederim.
 3. "irkçılık yapalım da nasıl olursa olsun" amacıyla açılan, hiç bir haber değeri taşımayan başlıklardan sadece biri.
 4. irkçılık ile alakası olmayan haber.
  terörist diyoruz burda.
  irkçılık olsa kürt derdik.
  nasıl zorunuza gitti hemen terör seviciler sizi.
 5. terör sevicilerinin zoruna giden başlık. açlıktan halüsülasyon görmüş, bu yetmemiş fukaranın ölüm korkusu varmış.yav he he vayy anasını aç herifle korkan herifin ziki korkudan içine kaçar bea. adam malafatı almış osbirini çekmiş. insani olay çok şaapmamak lazım. eşşekler rahat etmiş.
 6. la oğlum çok komiksiniz lan.
  yok masturbasyon abartılacak bir şey değilmiş de kürt siyasî hareketine hakaretmiş de bıdıbıdı..
  olay adamın yakalanmış olması başka bir şey değil, belki de askerdi bilemem ki ben
  izleyince terörist gibi duruyor.
  ama şu kıçıkırık video bile terör seviciliğinizi ortaya çıkardı.
  ama sorsak siz kardeşlik partisisiniz.
  ki parti adı veya kürt adı bile geçmiyor haberde hemen üzerinize alınmalar.
  ne bok olduğunuz belli sizin, solculuk üzerinden faşist eylemlerinizi meşru kılmak sizin tek gayeniz.
  eminim ki gerçek solcular terörist olmak yerine siyasi olarak savaşırdı düzenle.
 7. mağara soğukmuydu dediğim olaydır
 8. aslında otuzbircinin sanıldığı gibi terörist olmadığının anlaşıldığı başlık. beni terörsevicilikle suçlayanların suratına boşalıp çıkıyorum
 9. 40 yıllık savaşta ilk defa ortaya çıkmış görüntü ya da bazılarının abilerinin yeni aklına geldi böyle bir karalama kampanyası, insanları öldürüp kulaklarını keserek toplayan zihniyetin adamı ancak bu kadar ahlâk budalası kesilir.

  ek olarak yüzünü de sansürlemişler, benim bildiğim böyle bir durumda bilerek yüzünü ifşa ederler. yoksa tanıdık abilerinden biri olmasın?