1. ülkemizde basketbol maçlarının efsane sesidir. basketbolun ülkemiz genelinde sevilmesine ön ayak olmuştur. 25 yılın üzerinde deneyimi ve muazzam maç anlatımı ile gönüllerdeki yerini sabitlemiştir.
  ilgaz
 2. cska nın stepsler takımı olduğunu iddaa eden değerli bir spikerimiz
 3. !---- spoiler ----!

  galatasaray odebank ile fenerbahçe arasında oynanan derbide yaşanan şiddet olaylarının ardından yayıncı kuruluşlar ntv spor ve lig tv tarihi bir protestoya hazırlanıyor. yarı final serisinin ülker arena’da oynanan ilk iki maçında taraflı anlatım yapmakla itham edilen duayen spiker murat murathanoğlu, abdi ipekçi’de oynanan serinin üçüncü maçın yoğun tepkilere ve fiziki şiddete de maruz kalmıştı.

  murat murathanoğlu’nun maç esnasında tekme ve yumrukla darp edilmesinin ardından harekete geçen ntv spor ve lig tv yönetimi, yine abdi ipekçi arena’da oynanacak olan serinin dördüncü maçını ortaklaşa protesto etme kararı aldı.

  lig tv ve ntv spor’un 31 mayıs salı günü (yarın) saat 20:00’dan itibaren ortak yayınlayacağı maçta görev alacak spikerler, müsabakayı herhangi bir yorum katmadan yalnızca basit kelimelerle anlatacaklar.

  yarınki müsabakayı canlı anlatacak olan spiker-yorumcu ikilisinin yalnızca, “2 sayı, 3 sayı, faul, mola, serbest atış, hatalı yürüme, oyuncu değişikliği” gibi temel terimleri kullanacağı öğrenildi.

  !---- spoiler ----!
  ilgaz
 4. tanım: ülkeye basketbolu sevdirmiş bir duayen veya her neyse.

  kendisini efes pilsen'in esip gürlediği zamanlardan beri sever takip ederim. yamulmuyorsam toronto-utah maçında spiker olarak katılmışlığı bile vardır. inanılmaz iq seviyesinin yüksek ve bilgi birikiminin fazla olduğunu düşündüğüm bir basketbol severdir kendisi. kerem tunçeri'nin turnikesinde nasıl sevindiğini anlatmama lüzum yok. çok severim kendisini halen.

  üstte belirtmiş olan protestoda %100 haklıdırlar. bir yerde tepki gösterilmesi gerekiyordu ve umarım etkili olur bu tepki.

  lakin bahsi geçen ntvspor ve ligtv spikerlerini gerçekten bu kadar çok seviyorlar mı yoksa işin içinde başka bir durum mu var bilemedim şöyleki;

  sayın ligtv, seneler önce fenerbahçe-denizlispor arasında oynanan maçta yayın kablolarınız kesilmiş ve mağdur olmuştunuz. bu olaydan sonra hangi biriniz acaba tepki gösterdiniz?

  sayın ntvspor, seneler önce şimdi ismini hatırlayamadığım bir fb yöneticisi, kaan kural ile ilgili 'bundan böyle sadece nba maçları anlatıcaksın' şeklinde bir açıklama yapmış ve o günden sonra uzuncana bir dönem kaan kural'ın piyasada adı geçmemiştir ne yazıkki.

  dediğim gibi tepkinizi gösterin sonuna kadar katılıyorum ama amacınız gerçekten çalışanlarınızı korumak ise zamanında neden sustunuz? korktuğunuz başka şeyler mi var yoksa ayrımcılık mı yapıyorsunuz?

  hadi bakalım bu bir milat olsun, ne yazıkki istemesemde böyle olaylar olacak bizim bataklık ülkemizde, o zaman ne tepki vereceksiniz hep birlikte göreceğiz..