1. şimdi bu kötü tabi, sevmiyoruz saçma buluyoruz. senin işin zaten bu, bilmen gerekiyor hadi bilemedin bi navigasyon aleti falan ayarlayıp bulabilmen gerekiyor. en olmadı git başkasına sor öğren gibi şikayetler duyuyoruz.

  benim asıl endişe ettiğim şeyse şu oluyor; şimdi bu zaten aslında yolu biliyor ama para kırpıtmak için biraz dolaştırmak hesabında. ben de şimdi yolu az çok biliyorum ama tam olarak en kısa mesafeden nasıl gidilir kestiremiyorum. mesela bir yol ayrımına geliniyor sağ mı sol mu diyor taksici, ecel sorusu gibi, ikisi de çıkar ama acaba hangisi daha kısadır ki bunun şimdi. ulan biliyosun işte sen söylesene neden böyle yapıyorsun 5-10 tl için. neyse birisi seçilir, işte tam da stres bu anda başlıyor adam içinden kim bilir neler diyor, "vay gerizekalı yolu uzattı, öbürünü seçecektin aslanım, böyle yerler paranı işte"

  bir de bunun test amaçlı olanı var. mesela yolu biliyor mu acaba? bilmiyorsa dolandırırız gezdiririz, istanbul büyük hesabı. bundan sakınmak lazım hemen biliyormuş gibi yapmak lazım. tabi tabi ordan burdan git diycen kendine güvencen. bir de hemen memleket nere muhabbeti açmak lazım ki dolandırmaya odaklanmasın, yoksa bi yerden sapar illa ki.

  taksiye biniyorsun ama bunun için yeterli bilgiye, donanıma, pratik zekaya ve paraya sahip misin acaba? önce bir rüştünü ispatlaman gerekir.
  abi
 2. istenilen yere varınca ücrette indirim yapması beklenen taksicidir.
 3. oysa ben yol tarifi isteyen taksicinin alttan alta "bak kardeş seni dolandırmak gibi bir niyetim yok, gideceğin yerin en kısa mesafesini biliyorsan söyle gidelim" gibi bir mesaj kaygısında olduğunu zannederdim, insanlık adına umutlarımı körelttiniz yine akşam akşam.
  mesut