1. eksilemek hakkımız, size mi soracağız? ne lan bu, iki eksi alan hemen başlık açıp zırlıyor? çocuk musunuz?
 2. (bkz: okurları eksilemenin dayanılmaz hafifliği)

  başlığa ithafen cin fikirli esprimi yaptıktan sonra konuya geçebilirim. bence fazla abartılıyor puanlama. soru sormanı da eksileyebilirler. bunu bile eksilediniz demek saçma. çünkü yakınırken söylenen cümle gibi en nihayetinde soru. takmamak lazım. kitabı, filmi ya da şehri beğenmemek de eksilenebilir çünkü belki onu çok seven bir insan var.* küçücük sitede eksilemeyi umursarsak kırka gelmeden saçlarımız dökülür.
  sezgi
 3. pek fazla değildir. eksi verirken de artılarkende pek bir şey hissetmiyorum. şahsen profilimi açınca her başlık altında bir entrym olmasını istediğimden zülfüyare dokunanlarım da hiç rahatsız etmiyor. oylayın dostlar, eksi ya da artı oylayın ki yazdıklarımızı okumaya değer gördüğünüzü anlayalım (*:(:)
 4. okurları eksilemenin mümkün olmaması ile hiç bir zaman gerçekleşmeyecek haz.

  yazardır o eksilenen, okur olsa duramazsın.

  (bkz: youserdan yousera hoş latifeler)

  iyi yada kötü oylanmak iyidir, sözlerimizin bir yerlere gittiğini bildirir, eksi oylara çok takılmamak lazım diye düşünüyorum.
 5. bu yüzden engellediğim yazarlar var. hiç tanımadığım girdilerini okumak dışında hiç bir iletişimimin olmadığı yazarları yazma şeklini tarzını sevmediğim için engelliyorum. yoksa sinir olup eksi oylama isteği oluyor bende. halbuki çok iyi biri olabilir belki tanısam severim falan ama işte böyle bir cinsim ben de.