• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (6.64)
ölü ruhlar ormanı - jean-christophe grange
genç ve yalnız bir kadın olan yargıç jeanne korowa, tesadüfen şahit olduğu bir psikiyatri seansı sayesinde paris'te işlenen tüyler ürpertici seri cinayetlerin failini keşfetmiştir. ama elinde hiçbir kanıt yoktur ve katilin peşine tek başına düşmek zorundadır.
böylece guatemala, nikaragua ve arjantin'de soluk soluğa ve kanlı bir takip başlar.
 1. inanılmaz sürükleyici, bir anda insanı paris'in ışıltılı caddelerinden arjantin cangıllarına götüren, jean-christophe grange'nin kötülüğün kaynağı üçlemesinin sonuncu kitabı.
 2. neden bilmiyorum ama bu kitabindaki hikayeleri gozumde diger grangé romanlarindakindan cok daha iyi canlandirabildim. ozellikle de jeanne'in icinde bulundugu sahneleri. grangé'nin en begendigim eserlerinden biri oldu olu ruhlar ormani.
 3. grange hastası olan eski kız arkadaşıma piyasaya çıkar çıkmaz hediye olarak aldığım kitaptır, görünce onu hatırlattı bir an için ona kitabı hediye ettiğim güne gittim.
 4. gerçekten nefret ettim.

  yok ebesinin rastlantısı denilecek kadar saçma olayların denk gelmesi hikayenin çözümündeki kilit noktaları oluşturuyor. yargıç olan baş karakterimizin takıntılı olduğu eski sevgilisinin terapisti ile konuşmalarını dinleyebilmek için doktorun odasına böcek taktırması, daha sonra bu seansları dinlerken terapistin sesine hasta olup tüm seanslarını dinlemeye başlaması, şu işe bakın ki arkadaşının buna satmaya çalıştığı dosyadaki katilin de bu terapist ile seansları olması falan filan. gerisi spoilera girecek ancak bana fazla zorlama geldi pek çok şey (katilin peşine düşmesi, katil, katilin hikayesi). bir de hikayeden kopup gezi kitabına dönüşen bölümlerin fazlalığı ile resmen ölüm oldu kitabı bitirmek.