1. malatya’da başlatılacak olan uygulama. sadece kadınlar pardon bayanlar binecekmiş. zaten pembe trambüs’e binmeyenler bayan mıdır kadın mıdır bilemem.

  ha bu arada “o kız pembebüs’e binmiyormuş yollu galiba” şeklinde yorumları duymamız an meselesi.
 2. kadın kılığına girmek isteyen erkeklere bahane olur.
 3. binlerce kilometre uzakta bile cinsiyetçi olduğu belli olan bir ilden koşarak kaçarak haklı olduğumu ortaya tekrar tekrar çıkaran, malatya için ise sıradan bir olay.
  hemcinslerimin bu denli ahlaksızlık için kendilerine yol açmaları, meşru kılmaya çalışmaları bir o kadar iğrençken, hemşehrilerimin bunu kutlaya kutlaya yapması ayrı bir can sıkıcı durum.
  umarım kimse pembe trambüse binmediği için, hakaret edilmez, dövülmez, cinsel istismara uğramaz, öldürülmez... diye gider bu liste.
  ancak sadece umuyoruz işte.
  ama şimdiden gözüküyor olaylar.
  ummak yetersiz, değişim imkansız.
 4. teklfi verenler kadın itiraz edenler erkek. itiraz etmelerinin sebebi bellidir. artık itiraz da etseniz ağlasanız da yoğun saatlerde rahat rahat taciz edemeyeceksiniz. yapanları ayrıca tebrik ediyorum.
 5. zaten cinsiyetçi tutumlardan doğmuş olan sorunları yine cinsiyetçi önlemlerle yok etmeye çalışan düz mantık türk insanının müthiş çözümü.

  zaten erkek ve kadın arasında uçurumlar yaratmışsınız. ne diye bir mesafe daha ekliyorsunuz bu uçuruma? korumaya ve olumlu bir amaca hizmet edeceğini sandığınız şeyi toplumsal ve psikolojik açıdan ele alıp bunu yaparsak neye sebebiyet veririz acaba diye düşünmek bu kadar mı zor?
  kahlo