1. türkiye'de gerçekleşen olay tahmin edildiği üzere. üstelik oruç tutuyor olmak gibi de bir gerekçesi var. haber şurda.
 2. medeniyet beşiği ülkemin son tangosudur. lanet olsun bu insanlara artık. bir insan köpekten ne isteyebilir? ne derdi olabilir köpek ile? sanki cam şişeye ateş edermişcesine sanki o hayvanın da canı yokmuş gibi 5 el ateş edip hiç istifini bozmadan yoluna devam etmek nasıl bir şeydir?

  bizi de avrupa birliğine alacaklardı değil mi bir zamanlar... alırlar...
 3. çocukların babalarından ne kadar etkilendiği bilinirken ,onun önünde ve onu ortak ederek yaptığı eylemin çocuğun üzerinde oluşturduğu -oluşturacağı psikolojik etki nedeniyle bile yargılanması-cezalandırılması gereken kişidir.
  eylemi yaparken sergilediği soğukkanlı tavırlar ,boş kovanları teker teker toplaması, gazetecilere açıklama yaparken haklılığından dem vurması nasıl bir canavar olduğunu gösteriyor aslında..

  sonuç olarak bir hayvana kan davası güden aşağılık bir yaratıktır kendisi.
 4. video zor bitti benim için, aklıma paşa'm geldi, yaşatmak için maddi manevi tüm imkanlarımı seferber ettiğim biricik dostum..
  son yirmi saniye kadar yoldan geçen bir aracın o insan artığına çarpmasını diledim, olmadı *oruçlu* ya sanırım ondan.

  köpek ulan, hoşt dersin üzülür gider köpek bu. içimizden diyen çıkabilir, "o kadar insan ölüyor kimin umrunda bir it" diye, aksine. bir insan ölüyorsa bir şekilde bunu hak etmiştir, ölümün kapısına bir seçim getirir insanı ve kasten öldürülen insan asla masum değildir. fakat bu köpek be. garibimin hiç bir şeyden haberi yok, allah senin de tuttuğun orucu kabul eder, değil mi? *
 5. bir insan ölüyorsa bir şekilde bunu hak etmiş (!) midir, tartışılır ama bu köpeğin hak etmediği kesindir. o herifin eline o pompalıyı kim vermiştir, yanındaki çocuğu düşündüm sonra, bir hayvana bunu yapabilecek bir insan, o çocuğa neler yapmaz. bir de ''oruçluydum günah sahibi oldum.'' demiş, günahtan evvel vicdan sahibi olması gerektiğini kimse nasıl öğretmemiş buna. lanet olsun size, lanet.
 6. video'yu izlemedim. izlesem en az onun kadar canim yanacak cunku biliyorum. "orucluymus" mazareti ile bir kac gune 100-200 tl'lik para cezasi ile elini kolunu sallayarak aramizda gezecek bu adam. sonra yine biri cikacak kedisinin kafasini sirf cok miyavliyor diye su damacanasi ile ezecek, biri cikacak sokaktan gecerken kutunun icinde ki hamile kediyi gorup nedensiz tekmeleyerek oldurecek, biri cikacak kaz'a tecavuz edecek, biri cikacak karakol bahcesine kopek girdi diye beylik tabancasini cikartip vuracak, biri cikacak sokagin ortasinda uyuyan kopegi nedensiz tekmeleyecek, bir yerlerde yine kedi ve kopeklerin canli canli kesildigi festivaller yapilacak. bitmeyecek hic bitmeyecek biz insanlardan cektikleri. isin kotusu alismaya basliyoruz bu tarz olaylara ve artik eskisi gibi kimsenin kani donmuyor ve inanin bana her seyin sonundayiz, bir an once bitsede yok olup gitsek.
 7. eski avcılardandım!! genellikle kışın kar yağdığı vakit dağlarda gece tavşan avına çıkardık. dağ tavşanları ekseriyetle bir kuzu kadar büyük olur, en az 10 kg filan. yarı otomatik/tam otomatik pompalı tüfek kullanan pek yoktu avcı arkadaşlar arasında. silahım poze otomatik olmadığı için uzun menzilli idi ve etki alanı normal avcıların kullandığı pompalı silahlara nispeten daha etkiliydi. neyse, yine bir gece çıktık avlanmaya, ekip 5 kişi, 1 kişi pikap'ı sürer diğer dört kişi arka kasada ikisi silah kullanır ikisi de projektör kullanırdı. ( gece projöktör ışığında tavşan kımıldamaz asla, öylece bakar durur avcı için bulunmaz nimet ) bir süre sonra parlama oldu. iki el ateş ettim, yerden hallice bir toz kalktı, tozla birlikte tavşanda yerden birkaç metre sıçradı düştü. araç durdu, arkadaş belindeki av bıçağını çıkararak tavşana doğru koştu. o an tavşan öyle acı bir ses çıkardı ki, hani nasıl desem; bir serzeniş, bir haykırış, bir çığlık, bir isyan, bir beddua gibi kulaklarımda çınlayan o ses dalgaları ruhumu, vicdanımı, insanlığımı yerden yere vurdu..

  aşırı derece huzursuz oldum, ekibe geri dönüyoruz dedim ve döndük. günlerce sürdü zaten huzursuzluğum ve av'ı-avcılığı bıraktım o geceden sonra.. zaten o andan sonra hayatta hiçbir hayvanı ne öldürdüm, ne de ölümüne tanık oldum. kurban bayramlarını bile yalnız geçiririm içime sinmez bi'türlü. olayın geçtiği günden aylar sonra şehirlerarası yolda aniden karşıma çıkan yılanı ezmemek için kaza bile geçirdim. velhasıl uzun lafın kısası, bir canlı katletmek her ne sebeple olursa olsun vicdan sahibi mahlukata yaraşır eylem değil.