1. son videosuyla beraber demir çağına geçmiş bulunan youtube kanalı.

    kendi açıklamasına göre yalnızca doğal materyaller kullanarak ilkel araçlar ve kulübeler yapan bir arkadaş. videolarında hiç konuşmamasının sebebini de "ne zaman video izlesem hep konuşma kısımlarını geçip asıl ekşına geliyorum. sonra dedim ki niye bu kısımları kendi videolarımdan tamamen çıkarmayayım?" olarak açıklıyor.

    kesinlikle göz atılması gereken kanallardan: https://www.youtube.com/channel/UCAL3JXZSzSm8AlZyD3nQdBA


    not: merak eden olursa; videoları avustralya'da çekiyor.
  2. izlenesi youtube kanalı. adamın yaptıklarına, yeteneğine hayran olmamak elde değil. her izleyişimde doğaya, öze dönmeye karar verip sonra yeniden o yapay dünyada buluyorum kendimi. keşke biraz daha cesur olabilseydim. neyse, insana ilham veren bu öğretici videoların hepsi gerçekten muazzam ve buram buram emek kokuyor. öğrendiklerimi uygulama imkanı bulacağım günleri iple çekiyorum.
  3. bende takip ediyorum uzun zamandır hatta dün aklıma geldi taş ocağı nasıl yapılıyomuş bir bakayım dedim sonra gördümki bu adam bizim elimizdeki imkanlarla güzel yapamadığımız ocağı çamurla güzel yapıyo kiremit yaparkende düz olanları ben izlerken sıkılmıştım nasıl bu kadar kiremiti üşenmeden yapıyo itina ile hazırlıyo diye not; kıyamet hazırlığı