1. hasmetlumuzun son beyanati . bakin cok ilginc 4 gün once tiyatromu gercekmi belli olmayan bir darbe oldu demokrasi haramdir diyen zihniyet demokrasi icin sokaga cikti ortalik karisik herkes istim ustunde ama hasmetlumuz dururmu kacirmaz bu firsati . istesekte istemesekte o topcu kislasi yapilacakmis acaba bizde demokrasi icin cikalimmi meydanlara.
  edit: çok özür dilerim. mobilden yazdığım için pek dikkat edemiyorum. bundan sonra imla ve yazım kurallarına dikkat ederim.
 2. haşmetlimizin son beyanatı. bakın çok ilginç; 4 gün önce tiyatro mu, gerçek mi belli olmayan bir darbe oldu. demokrasi haramdır diyen zihniyet, demokrasi için sokağa çıktı. ortalık karışık, herkes istim üstünde ama haşmetlimiz durur mu, kaçırmaz bu fırsatı. istesek de istemesek de o topçu kışlası yapılacakmış. acaba biz de demokrası için çıkalım mı meydanlara?

  (bkz: ben çektim siz çekmeyin)
 3. önümüzdeki süreçte bizi nelerin beklediğinin açık beyanıdır; gayet bilinçli söylenmiş sözler olduğunu düşünüyorum. iç savaşa davet bundan iyi yapılamazdı. artık gelsin "başarısızlığa uğratılmış" suikast girişimleri, tek adamın çevresinde oluşturulacak etten duvarlar... nasılsa beyni değil sadece liderinin iki dudağının arasından çıkan sözle harekete geçen kitlelerinin sadakatinden artık hiç olmadığı kadar eminler.

  günü gelir hesabınız görülür.
  günü gelir sualiniz sorulur:
  beyler bu vatana nasıl kıydınız?*
  mesut
 4. sayın cumhurbaşkanının asıl derdi park falan değil, bunu hepimiz gayet iyi biliyoruz. dönemin başbakanıyken, üstelik başbakanlığının zirvesindeyken iki üç ağacı mesele edip kendisine yem etmedik parkı. muhtemelen hırsından günlerce uyku tutmamış; tuttuysa da geceleri rüyalarına girmiştir. şimdi darbeyi halk durdurdu diyerek, gezi eylemlerinde kendine karşı çıkan kitledeki motivasyonu 15 temmuz gecesi sahaya sürdüğü demokrasi sevdalıları*'nda oluşması için uğraşıyor. ve bu gözlerin gördüğü kadarıyla bunu çoktan başardı. ağzından salyalar fışkıran bir topluluk meydanlarda "ya allah bismillah allahu ekber" sloganlarıyla birlikte idam isteriz diye bağırıyor. bu grubu arkasına alarak, parkı yıkmak ve "tarihi eseri 'inşa etmek'" istiyor.

  köpeklerin gözlerini silen bir kitleyle, kafa kesen bir güruhu karşı karşıya getirmeye çalışıyor. sindirmeye, susturmaya çalışıyor.
 5. mis gibi bir demokrasi hüküm süren güzel ülkemizde çok sevgili cumhurumuzun başının yaptığı açıklamadan cımbızla çekilmiş bir cümle!

  yani, sonuçta bu darbe girişimini fırsata çevirmeyi bizden öğrenecek değiller!
 6. hastalık nüks etti yine. ilaç aşı falan birşey yapın.
  jir
 7. Rte; Kalan yüzde ellinin de sokağa çıkmasını istiyor. Amaç aydınların ve Alevilerin katliamını gerçekleştirmek ki şimdiden başladılar bu duruma Darbe sonrası alevilere saldırı Eğer galeyana gelirsek, ülkede iç savaş çıkması olası. Yobazlarla karşı karşıya gelmemiz durumunda hiç şansımız olmayacak. Zaten sol kesim kolay kolay karşılık vermez, veremez.

  O yüzden artık yapabileceğimiz tek şey, sükunetimizi korumaktır.
  ozumm
 8. yukarıdaki bir suserın dediği gibi mesele kışla,park falan değil. nedense kulaklarımda "hiçbir diktatör(?) iç savaş çıkarmadan gitmez." sözü yankılanıyor. taraflar oldukça keskin, rte de bunun üzerine öyle güzel oynuyor ki. siyasal islamcı kesim ile aydın kesim karşı karşıya. artık ülkede kürt-türk meselesinden ziyade daha büyük bir savaş ateşi dönüyor. sonumuzu dışardan herhangi bir terör örgütü değil ülke içindeki radikal kesimler getirecek. ama bu ülkeyi siyasal islamcılar'a bırakmayacağız. bırakmamalıyız.
 9. hazır sokakta dolaşan halk desteği var iken daha rahat söylenen söz.