1. ramak kala uyandırır .
  belit
 2. şöyle bir şey okumuştum bir yerde, uçurumdan düşmeden önce irkilerek uyanıyoruz ya, canın beden neredeyse çekildiği zamanmış o zaman. çok garip. eğer kişi düşerse yani yere değerse ölebileceği söylenir.
 3. düşme hissi beynin vücuda az miktar da elektrik vermesi sonucu oluşur. elektrik vermesinin sebebi ise ağır uykuda ki bedeni ölmüş sanması.
 4. muhtemelen vücudunuzun o an içinde olduğu rahatsız edici bir konumdan(*:solunum sıkıntısı)(*:kolun üzerine yatmak)(*:vb) sizi kurtarmak için vücuda önce kabus aksiyonunu yaşatıp adrenalin salgılatması, olmayınca da uyanmak için kabusun nirvanasını yaptırmasıdır.

  yatağın kıyısında, milim oynasanız yere yapışacağınız bir şekilde yattığınızı düşünün. bu durumlarda bu rüyaları görmeniz olasıdır. uyandıktan sonra "vay be az daha düşüyormuşum yataktan" demezsiniz tabi, o an farkedilmeyebiliyor.

  hatta havadayken bile beyin o an o rüyayı kurgulayabilir. o kadar diyeyim.
 5. uçurumdan düşmeden de bahsettiğiniz duyguyu yaşıyorum. genelde yatağımda yatmadığım zaman bu tarz bir gerilim yaşadığım için çevremdekilerin yorumu yerimi yadırgadığım içindir şeklindeydi. öyle bir durumdur ki bu bir rüyamda bir trol tarafından karşı duvara fırlatıldığım halde bu kadar heyecan ve gerilim yaşatmamıştır.
 6. paraya ve aşka delalet eder en başta. yakın bir dostun itmesi aranıza bir fitne gireceğine, tanımadığın birinin itiyor olması ise bir düşmana işarettir.
  düşüp de ayağa kalkıyorsan....
  rüya tabiri yazmanın kolaylığı