• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (8.00)
sadist - stephen king
"alo? burası sidewinder polis karakolu. ben memur humbugagy"

"beni dinleyin, memur humbugagy. çok dikkatle dinleyin ve sözümü kesmeyin. çünkü ne kadar zamanım olduğunu bilmiyorum. adım sheldon. size annie wilkes'in evinden telefon ediyorum. en aşağı iki haftadan beri burada hapisim. hatta belki de bir aydan beri hapis!"

"annie wilkes mi?"

"hemen buraya gelin. bir ambulans da yollayın. ve tanrı aşkına, kadın eve dönmeden buraya gelmeye çalışın!" (kitap'tan sayfa:102)
  1. stephen kıng'i fazla sevmesem de 2000'li yılların başıydı yanılmıyorsam, sadist'i tavsiye üzerine alıp okumaya başladım, bir günde sabaha kadar oturup kitabı bitirmiştim.
  2. metaforik olarak (bkz: yazarın ölümü) (bkz: roland barthes) temasını da güzel işleyen, modern dünyada iyi kitap, tutan kitap ve kötü tutmayan kitap algısını belirlemede nelerin etkili olduğunu gösteren yeri geldiğinde en midesiz insanın -ki ben bu güruha dahil edilebilirim- bile midesini alt üst edebilen bir romandır.
  3. okuduğum ilk -ve tek, maalesef- stephen king romanı. bu tür romanları pek okumadığım için mi yoksa yazarın edebi başarısından mı bilemeyeceğim ama epey etkilendiğimi söyleyebilirim. romanda bahsi geçen sadist kişiden nefret edip söverken bir yandan ''acaba arkamdan pörtler mi şimdi?'' şeklinde gecenin bir saati paranoyak olmama sebep olmuştur.