• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (8.40)
sadist - stephen king
"alo? burası sidewinder polis karakolu. ben memur humbugagy"

"beni dinleyin, memur humbugagy. çok dikkatle dinleyin ve sözümü kesmeyin. çünkü ne kadar zamanım olduğunu bilmiyorum. adım sheldon. size annie wilkes'in evinden telefon ediyorum. en aşağı iki haftadan beri burada hapisim. hatta belki de bir aydan beri hapis!"

"annie wilkes mi?"

"hemen buraya gelin. bir ambulans da yollayın. ve tanrı aşkına, kadın eve dönmeden buraya gelmeye çalışın!" (kitap'tan sayfa:102)
 1. metaforik olarak (bkz: yazarın ölümü) (bkz: roland barthes) temasını da güzel işleyen, modern dünyada iyi kitap, tutan kitap ve kötü tutmayan kitap algısını belirlemede nelerin etkili olduğunu gösteren yeri geldiğinde en midesiz insanın -ki ben bu güruha dahil edilebilirim- bile midesini alt üst edebilen bir romandır.
 2. orjinal adı ''misery'' olan ve okurken gerim gerim gerildiğim bir kitap. üzerinden çok uzun zaman geçti ama hala aklımdadır neler olup bittiği. adını hak eden bir eser olmuş. sonra filmi de çekilmiş bir eserdir.
  !---- spoiler ----!

  okurken cani kadını kafamda canlandırmakta çok zorluk çekmiştim bu yüzden ciddi ciddi üzerine düşündüğüm için kafamda yer etmiş. hele hele ana karakterin yerine kendinizi koyarsanız işkence daha da artıyor. oldum olası belli bir mekanda ve az karakterlerin olduğu bu tarz kitaplar ilgimi çekmiştir. hemşire kadının yaptıkları rüyama girmişti manyak kadın. kitap ünlü bir yazarın en büyük ve en takıntılı hayranı olan psikopat bir kadının yazarla bir kaza sonucu tanışması ve kadının adamı tutsak ederek fantezilerini gerçekleştirmesini anlatıyor. adam ise yazarlığını ve aklını kullanarak bu psikopat kadının elinden kurtulmaya çalışıyor ama bu kaçış macerası kendisine çok pahalıya patlıyor. zira okurken benim gibi isyan edebilirsiniz.

  !---- spoiler ----!
 3. etkisi uzun süren bir kitap. aylar önce okudum ama bazen aklıma düşer bu kitap. sinirlenirim, tedirgin olurum ve duygulanırım.

  !---- spoiler ----!

  yazarın, o psikopatın elinden kurtulup yeniden kitap yazabilmeye başladığı zaman ağlaması esnasında benim bile gözlerim yaşardı.

  !---- spoiler ----!