• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (8.13)
şahane hatalar - heather mcelhatton
bu kitabı okumaya normal bir kitap gibi birinci sayfadan başlayın. ilk bölümün sonunda, önünüze bir yol ayrımı çıkacak. kararınızı verin ve ilgili bölüme gidin. her bölümün sonunda seçimlerinizle kaderinizi kontrol etmeye devam edeceksiniz. kitabı okurken bazen hiç beklemediğiniz bir yere ulaşacak, bazen de kendinizi daha önce olduğunuz yerde bulacaksınız. hayatın size neler hazırladığını asla bilemezsiniz. ama bunu biliyorsunuz, iyilikler her zaman ödüllendirilmiyor ve bazen hatalı kararlar, şahane olayların başlangıcı olabiliyor. her yolculuğun sonunda başa dönüp tekrar başlayın, unutmayın, herkes ikinci bir şansı hak eder. yuzlerce farklı hayat sizi bekliyor. iyi şanslar.
"tıpkı hayatın kendisi gibi, ne zaman ne olacağını asla tahmin edemeyeceğiniz, dopdolu bir kitap."
forbes
"uyuşturucu, tecavüz, patlama, sevgi, aşk, huzur. duygulu anlatım, kapkara mizah."
publishers weekly
"raydan çıkmaya hazır mısınız?"
ny times
"başroldesiniz, hakkını verin."
newsweek ( kitap kapak yazısı )
 1. konusu bağlamında biraz (bkz: mr. nobody - jaco van dormael) filmine benzettiğim bir kitap.

  kitapda ana karakter sizsiniz ve geleceğinizle ilgili seçimler yapmaya başlıyorsunuz ve bu seçimlere göre de şekillenen, bir dünya hayatınız oluyor. her defasında sizi bulan hazin son aslında birçok şeyin açıklaması konumunda; ne kadar farklı da olsa yaptığınız seçimler sonunda hayat hep olacağı yere varıyor.* formatından dolayı kolay ve hızlı okunan çerezlik bir kitap.
  hubot
 2. odaklanma sıkıntısı yaşayan beni bile sürüklemiştir. hayatımda okuduğum en eğlenceli kitap diyebilirim. 2-3 ve 4.kitabı ilki kadar güzel değildir.
 3. yukarıda yeterince tariflendiği gibi, ana karakteri sizin yönlendirdiğiniz ve sonunda illa tongaya bastığınız kitap serisinin ilkidir. karşı cinsimin ana karakter olduğu 3. (*:bira,kadın ve şahane hatalar) ve 4.(*:şahane hatalar cumartesi ) kitabı okurken ben ayrı bir keyif aldım(*:iyi ki erkek değilmişim,başıma gelmeyen kalmadı ;d) ama farklı yazarlar tarafından yazılan ve "bir genç kızın gizli defteri" tadındaki "yeni hayat" ve "sınav" ı o tadı kekremsi bulanlara tavsiye etmiyorum :)
 4. okurken bir yerden sonra akışı kaybettim.sanırım kitap yarım kaldı
 5. okuduğunuz her bölümün sonunda kitap size bir soru soruyor ve verdiğiniz cevaba göre başka bir bölüme yönlendiriyor.
  daha önce hiç bu tarzda bir kitap okumamıştım. fena bir kitap değil. okuyunca zaman geçiyor işte.
  tek bir handikabı var; okudukça daha önce okumuş olduğunuz bölümlere denke gelme ihtimalinizin artması.