1. "Kurum içi yazışmada, çocuk mahkûmların birbirlerine işkence yaptıklarını, zayıf çocukların büyüklerce cinsel istismara uğradığını, bu suçlardan ötürü cezaevine düşenlerin içeride de küçüklere tecavüz ettiklerini ve bunu topluca yaptıkları belirten Şakran Cezaevi Müdürü Hamit Karslıoğlu, görevinden alınarak, bir başka cezaevine “sürgün” edildi. Müdür Karslıoğlu’nun, Radikal’in kurum içi yazışmayı haberleştirmesi üzerine “kızağa çekildiği” öğrenildi. "

    ismail saymaz'ın haberi

    "kurumda görevli infaz ve koruma memurlarının denetimsiz kaldığı, yetki ve sorumluluklarını aşara yanlış kararlar icra ettikleri, bir çalışanın sekiz saat görev yerine uğramadığı ve bu konu hakkında disiplin soruşturması yapıldığı, hakkı ve görevi olmadığı halde bir diğer arkadaşının görevini diğerlerinin sürdürdüğü, koğuş nöbetçilerinin kurum kapılarında x-ray cihazını kullandığı, kullanımı çocuklarca yasak olan emtianın geçmesine neden oldukları ifade edildi. Bu nedenle kurum idarecilerinin vardiyalarının başında 7-24 saat hizmet verdikleri anlatıldı."
  2. keşke bu habere 'yok artık ya böyle iş mi olur ?' diye tepki verebilsem ama yok yok yani lânet olsun şaşırtmıyor artık çünkü bu memlekette mesleğini şerefinle icra ettin mi 'sürgün' ediliyorsun.

    ismail saymaz da görevini şerefiyle ve layığıyla yerine getiren bir gazeteci ağabeyimiz.bir yerde karşılaşsam adama sıkı sıkı sarılıp, elini öpücem.
  3. Şakran Cezaevi'ndeki 18 yaşından küçük 3 çocuk hamile oldukları gerekçesiyle tek kişilik hücrelerde tutularak, ağrıları olmasına rağmen revire götürülmedikleri belirtildi. 3 çocuk hücrede tutuluyor
  4. işkenceye sıfır tolerans ülkesine bakın hele. çocuklar hapsedilir mi? hem de kimbilir ne saçma sapan sebeplerle oradalar. siz içinizdeki karanlığı hapsedin önce o zindanlara. çocuk cezaevleri kapatılsın!