1. bir kulaklık markası.

  3-3,5 sene dayanan eski mx 375'im bozulunca bir cx300-ii precision, bir de mx 375 west siparişi verdim internetten. gerçi bendeki de mx 375 mi onu da bilmiyorum. şekli, şemali en çok benzeyen oydu. memnundum ben ondan. bir de yüzde 30 indirimli olduğunu görünce daha kaliteli bir kulaklık denemek amaçlı cx 300-ii aldım.

  denedikten, biraz kullandıktan sonra editlerim.

  edit1: her 2 kulaklığı aynı şarkılarda daha önce ki sennheiser kulaklığımı ve apple'ın standart kulaklıklarını kullandığım cihazda art arda denedim.

  benim bir önceki kulaklığım mx 375 west değildi sanırım. yeni gelenin sesi bariz daha iyi. çok ciddi fark var arada. ses çok daha doyurucu ve güçlü. bütün müzik aletleri tek tek çok iyi bir kalitede duyuluyor.

  cx300-ii precision'daysa ses çok tiz. satın almadan önce de bu tip yorumları okumuştum ama bu durumun çok rahatsız edici olmayacağını düşünmüştüm. bu haliyle hangi tür müzik için tercih edilebileceğine dair bir fikrim yok. sağır olmazsam zaman içinde alışırım sanırım ama benim alışkın olduğum bir ses değil bu. bir de bir equalizerla deneyeceğim. bu tip programlarla kullananlar memnun olduklarını yazmışlar yorumlarnda.

  mx 375 west'i 60, cx 300-ii precision'ı indirimli fiyatıyla 150 tl ye aldım. fiyat farkı da göz önüne alınırsa mx 375 west daha mantıklı.
 2. aynı zamanda mikrofon da üretiyor. son zamanlarda fırlayan markalardan fakat muhteşem performans elde edebiliyorsunuz. varsın verin 90 lira bir kulaklığa, bas gitarı yanımdaymış gibi duyuyorum vallahi.
 3. her türlü ses sisteminde uzman bir markadır. uzun süredir shotgun mikrofonunu kullanıyorum. radyo/tv her türlü broadcasting işiyle uğraşanlar bu şirketin cihazlarına aşinadır. oldukça pahalı ekipmanlar olduğundan bahsetmeye gerek yok sanırım.

  başlık sahibini şiddetle girdisini yeniden düzenlemeye davet ediyorum. "bir kulaklık markası" ne demektir yahu?
 4. sağlam ve kaliteli kulak içi kulaklık üreticisi. kullandığım sennheiser cx300-ii precision modelinin kalitesi, her marka orta sınıf kulaklıkların üzerindedir. tavsiye olunur.
 5. kulaklıkta tek geçilecek markadır; alınız, aldırınız...
 6. youreads'te açık reklamı yapılan firma. alacakların şu sayfaları incelemesi faydalı olur.

  mağdur edilen kişiler
 7. benim gibi in-ear (kulak içi, kulak kanalını tıkayan tipten) kulaklık sevenler için tercih edilebilecek bir marka. kulaklıkları ne kadar iyiyse yetkili servisi(*:metan) o kadar kötüdür ama yine de türkiye fiyatlarıyla alınabilecek kaliteli bir marka sennheiser.

  çok iyi bir model olmasa da sıradan bir kulaklıktan cx300-ii precision'a geçtiğimde vay be demiştim... ses kalitesi fiyatına göre oldukça iyi bir model ama çok dayanıksız, incecik kablosu kolayca kırılabilirmiş gibi geliyor insana. gerçi benimkinin sonu pek öyle olmadı, kedimin gazabına uğradı. akabinde yeniden ufak çaplı bir araştırmayla o zamanlar yeni çıkan cx serisinden cx3.00 aldım bir tane. ses açısından cx-300ii precision'dan çok az daha iyi olsa da fazla bir fark sunmuyor diyebilirim ancak malzemesi daha kaliteli ve dayanıklı. bir de ses izolasyonu daha iyi diyebilirim, sessizliği sağlamak için kulak tıkacı olarak kullanılabilir. malesef ki bunun da akıbeti önceki kulaklıkla benzer oldu ve rifi beyin ağzından aldığında sol kulaklık ayrı bir parça olmuştu bile.

  devamında yeniden bir kulaklık arayışına girdim, aslında shure se-215 idi gönlümde yatan ancak hem türkiye fiyatından dolayı hem de yurtdışından temin işini göze alamadığım için yine gittim cx3.00 aldım. toplamda bir buçuk yıla yakın süredir bu modelini kullanmaktayım ve memnunum. mid-tiz dengesi oldukça iyi. fazla bas sevmeyen, "cıstak cıstak"lardan nefret eden, klasik rock, alternatif, blues ve bazen de caz dinleyen biri olarak benim açımdan tatmin edici. tek dezavantajı plastik bir taşıma kabıyla geliyor olması ki çok işlevsiz, onun yerine cx300-ii den kalan pouch kılıf ile kullanıyorum, gayet pratik ve koruyucu.

  momentum in-ear modeli de efsane, o kadar param olsa (tabi kıyabilmek de mesele) alacağım modeli kesinlikle o olurdu, parası olanlara tavsiye olunur.
  merc
 8. tanım: profesyonel, iş veya ev kullanımı için mikrofon, kulaklık vb. ses ürünleri üreten şirkettir. menşei almanyadır.

  standart teknosa kulaklıkları kullanıyorsanız bu markanın kulaklıklarını kullandıktan sonra kaliteli kulaklık kullanıyorum diyebilirsiniz.

  kulakiçi kulaklığı son seste bile dışarıya çok az ses veriyor. en güzel özelliklerinden biri bu bence. *
  tiz'i bass'ı ıvırı zıvırı gayet yeterli normal bir müzik dinleyecisi için. *

  ben de cx400-ii modeli ile başlangıç yaptım. güzel bir kutusu ve birsürü aparatı ile gelmişti. 2-3 sene önce.

  daha iyi kulaklıklar tabii ki var. ama f/p olarak gayet istenileni karşılıyor.