1. her türlü sabotaj ya da saldırı kurallaştırılmamış genel olarak yorum girme usullerinde "sitenin kullanımı esnek olmakla birlikte saldırı niteliğinde davranışta bulunan kullanıcılar yönetim ortak onayı ile 30 güne kadar uzaklaştırılabilir." ibaresi konmuş. moderasyon olarak esnek kullanımın sabote edilmesinin önlemini alıyoruz. kuralda belirtilen bir yetki bu.

  sil-yaz yapmak anlaşılmayacak bir şey de değil bana göre. yapanlar kendileri biliyor zaten ne yaptıklarını. yine de belirteyim saat 12 sularında yazılmış bir yorum saat 15 sularında silinip tekrar yazılarak gündemde tekrar yukarı taşınıyor. sonra akşam 18'de tekrar silinip tekrar yukarı taşınıyor. böyle böyle aralıklarla sürekli sil-yaz yaparak kişinin yorumunu gündemde tutma çabasına şahit olabiliyoruz. daha öncesinde de olduğu için kati bir kural bu. sil-yaz tespit edildiği anda 1 hafta lalelik gelir. çünkü kullanıcıyı da yanıltıyor daha önce okunan şey tekrar gündeme gelince farklı bir şey mi acaba diye girilip aynı yazı görülüyor.

  mesela reklam yapmak yasak diye de kural yok. ama reklam yapmak amacıyla kuralların esnekliğini sabote edenler de yasaklanıyor.
  abi
 2. sil-yaz diye ceza alan arkadaş benim.

  iki konu var, birincisi suç olduğu hiçbir kuralda yazmıyor. sitenin kötüye kullanımı derseniz bunu karı kız düşereyim diye fularıyla takılan adamdan reklam yapan adama kadar genişletebilirsiniz ve bunun ayrımını yapmanız çok zor. reklam yapılmasıma karşı birisi olarak reklam olsun istemem ama bu kötüye kullanım mıdır bir şey diyemem.

  diğer bir olay ise yorumu silmedim veya tekrar girmedim. sonrasında eklemek istediğim bir şey mi oldu yoksa imla hatası mı yaptım hatırlamıyorum ama düzelttim sadece. buna rağmen sistemle ilgili bir hata yüzünden tekrar girildiyse bilemiyorum. yine de uyarmak yerine direkt uçuran bir mod ekibi var.

  daha önce söyledim, eksilediniz ama hitler bile hiç değilse kimin yakılacağını söylüyordu. ya kurallarınızı açık açık koyun ya da kurallara aykırı gelmeyen youserı uçurmayın.

  ama durun ya, ben zaten bir kural yüzünden uçurulduğumu düşünmüyordum. uzun süredir gelen mod ekibinin eski kalitesini kaybettiğine dair eleştirilerim yüzünden uçurulduğumu ve böyle bir kural yüzünden uyarılmadan direkt uçurulduğumdan emindim. kusura bakmayın, benim hatam.