• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (8.75)
spawn - mark a. z. dippe
özel ajan albert francis simmons, cia tarafından görevlendirildiği bir özel görev sırasında öldürülür ve sonrasında hayatı baştan aşağı değişir. bu değişim hem hayata tekrardan geri dönmesini sağlayacak hem de eşi wanda'ya tekrar kavuşması için bir şans olacaktır. ancak tek bir şartla: şeytanla anlaşma yapmak.
  1. çekildiği dönemin (1997) bütün özel efektlerini ve bilgisayar desteğini sırtlanmasına rağmen, özellikle çizgi roman hayranları tarafından çok kötü eleştirilere maruz kalan**, senaryosunun uyumu açısından çizgi roman uyarlamaları arasında özel bir yere sahip olması gereken, düşük bütçeli hollywood filmidir.

    yönetmeninden oyuncu kadrosuna kadar oldukça amatör bir ekip tarafından kotarılması takdire şayandır. şimdilerde *edinilmesi oldukça zordur bu filmin. '90'ların sonu ve 2000'lerin başında türk televizyonlarında kendisine pek yer bulamamış olması da bunda bir etken olabilir.

    20. yılı şerefine özel bir etkinlik ya da kampanya olur da denk gelirseniz çekinmeden alın, izleyin ve saklayın. bir daha böyle bir şansınız olmayabilir.
  2. cocukken izleyip etkisi altinda kaldigim nadir filmlerdendir. cocukluk korkumuz o - stephen kingin palyançosu gibi burdaki kirli palyanço da beni korkutmustu. yillar sonra tekrar izledigimde hayal kirikligina ugramistim. donemine gore iyi yapimlardandir ama cizgi roman kulturunden gelenleri tatmin etmedigini duymustum.