1. yeryüzünde en saygı değer gitarları üreten markalardan biridir. bir gitarın sağlam ve kaliteli olduğunu tarif etmek için "suhr gibi" bile denir. en ucuzu bile neredeyse 3000tl'den falan başlar bu gitarların. tonları, çalım rahatlığı, sustaini çoğu müzisyeni memnun eder. ton yelpazesi geniştir.

    diğer markalarla karşılaştırma kısmı ise biraz tuhaftır. çünkü suhr sevmeyen insan pek yoktur. oysa ki gibson ya da fender sevmeyen insan çoktur (bu ikisi piyasanın en büyük markaları arasındadır). suhr almak istemeyen bir adam, direkt tarzına uygun bir şey almak, kendi tarzında daha geniş yelpazeli bir gitara sahip olmak istemektedir genellikle. ya da o kadar parası yoktur :)

    diğer markalardan bir de şöyle bir güzel farklılığı vardır. yurt dışından -atıyorum- bir gibson siparişi verdiniz. elinize ulaştı ama gitarın bir parçasında bir problem var. bu problem de tamamen üretim kaynaklı -taşınma sırasında meydana gelmeyen bir problem-. gibson firması haklı olarak bu durumda yapabileceği bir şey olmadığını söyler. adamlar sonuçta üretmiş sen de almışsın. deneme hakkı vermezler. çoğu marka gibi. ama suhr firmasının orada bir farkı oluyor. elinize ulaştığınızda bir parçada ya da bir parçanın konumunda bir problem varsa direkt değiştiriyorlar. müşterinin güvenini sonuna kadar önemsiyorlar. bu da kesinlikle çok önemli bir şey. hele de yüksek fiyatları yüzünden yurt dışından çok fazla gitar alınan bir ülkede yaşıyorsanız.

    olayı şu kısmına ise firma elbette bir şey yapamıyor. ülkemizin güzelim gümrük görevlileri bazen ambalajlanan kutunun içinde ne olduğuna bakmak için ambalajı falçatayla açıyorlar. gitarın boyası da boydan boya çiziliyor haliyle. çok sevdiğim bir abimin başına gelmişti bu durum. adam sahnede çalacak o gitarı. ne paralar verip yurt dışından getirtiyor. ama bizim gümrük görevlisi "ne goydunuz buğa" diyerek kutuyu baştan sona falçatayla açıyor. gitarın da boyası iğrenç bir şekilde çiziliyor haliyle. zaten custom gitar yapan birisi olduğundan bir yolunu buluyor hallediyor hasarı ama herkesin böyle bir imkanı olmuyor maalesef.
    jimi