• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (8.00)
Yazar alper kaya
tanrı misafiri - alper kaya
komiser tahsin beşiktaş'ta öldürülen serra'nın sırrını çözmeye çalışırken kendi geçmişinden bir sırla karşılaşacak. istanbul'un titreten ayazında, kim bilir kaç kez amansız katillerle yüzleştiği gibi kendi geçmişiyle de yüzleşebilecek mi? istanbul cinayet büro'nun tecrübeli amirini bekleyen büyük sınavın ayak seslerine siz de kapılacaksınız
(tanıtım bülteninden)
  1. Kitap daha önce iki kitabı daha yayınlanmış olan Komiser Tahsin serisinin üçüncü kitabı. İlk iki kitaba bir takım göndermeler içerse de, bağımsız da okunabiliyor. İstanbul Emniyetinin tecrübeli komiseri Tahsin ve ekibi, bu kez bir yandan kendine evsizleri hedef alan bir seri katilin peşindeyken, bir yandan da kocasından yeni boşanmış bir kadını öldürenlerin peşindeler. Her zaman olduğu gibi polislerin başı sadece katillerle değil, aynı zamanda siyasi entrikalar, ihaleler, ihanetler, ve karmaşık ilişki ağları ile de dertte olacaktır.

    Yazarın anlatım tarzında, iyi bir çizgi roman okuru olduğunun tüm işaretlerini gördüm. Bana öyle gelmiyorsa tabi. Çoğu sahne anlatımı, betimlemelere, tasvirlere başvurulmadan geçilmiş. Örneğin bir sahnede, masanın üzerinde çay bardağı varsa, orada bir bardağın olduğunu, karakter bardağı eline aldığında öğreniyoruz. Yine sahne geçişleri arasındaki boşluklar, biz çizgi roman okurlarının alışık olduğu şekilde, arada olanları kendi hayal gücümüzle tamamlamamız için bırakılmış gibi.
    vega