• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (5.67)
tanrılar okulu - stefano d'anna
"hayat; tıpkı bana yaptığı gibi, sizi de, bir mengenede soluğunuz kesilinceye kadar sıktığında, sizi içinden çıkamayacağınız hayal kırıklıklarına uğrattığında ve hiç bir çıkış yolu bulamadığınızda... işte ancak o zaman bu kitap, biranda elinize geçecek ve sizi bulacaktır. böylece bireysel devrim'iniz için, bir insanın hayal edebileceği en büyük maceraya hazır olduğunuzu bileceksiniz: bütünlüğünüze ve yolunu kaybettiğiniz cennetinize yeniden kavuşmak.

oluş'umuz yaşamımızı yaratır.
dış dünyamın kalitesinin daha iyi ya da daha kötü olmasının benim temel sorumluluğum olduğunu, hayatımdaki tersliklerin ve bazen traji kolayların oluş seviyeme bağlı olduğunu, ve bunların yalnızca, korkularımın, yıkıcı düşüncelerimin ve olumsuzca kurduğum hayallerimin maddeleşmiş halinden başka bir şey olmadığını fark ettiğim andan itibaren, şikayet etmekten, başkalarını suçlamaktan, pişmanlık duymaktan ya da kendime acımaktan vazgeçtim.
bu kitap, yolculuğumu sizlerle paylaşırken,her hangi bir şey öğretme niyeti taşımıyor. benim asıl amacım bir yol göstermek ve sizi kendi yolculuğunuza çıkmanız için zorlamak. ancak bilmelisiniz ki, bu yol, tıpkı akıntıya karşı yüzen somon balığının izlediği yol gibi kor kutucu olduğu kadar muhteşem, zor olduğu kadar keyifli, yorucu, ama bir o kadar da gereklidir.

düş ve gerçeklik bir ve aynı şeydir.
düşünüzü, dolayısı ile gerçeğin izi genişletecek 3 yöntem:

- korkularınızdan ve olumsuz düşüncelerinizden kurtulmak.

- düşmanınızı sevmek.

- zamandan bağımsız olmak.

-stefano d'anna-
(tanıtım bülteninden)
 1. okumakta olduğum, tipik kişisel gelişim kitabı olmamasını umut ettiğim kocaman kitap.
 2. şimdiye kadar okuğum en gereksiz kişisel gelişim kitabıdır. okuduğum zamanı hatırlıyorum da şimdiye kadar okuduğum tüm kitaplardan daha uzun sürede bitirmiştim ki o da 4 ay gibi bir süreyi kapsıyordu. onu okurken can sıkıntısından bir iki kitap da bitirdim ayrıca o kadar sıkıcıdır yani.
 3. zor zamanlar geçirdiğim bir zaman diliminde, bilgisine birikimine güvendiğim bir arkadaşımın tavsiyesiyle aldığım, kişisel gelişim olduğunu farkettiğimde bir 'allah allah' demiştim sonrasında vardır bir bildiği düşüncesiyle okumak için ekstra çaba sarfettim ama cıks sonunu göremedim.

  kitabın boyutlarının diğer kitaplardan büyük olması kitaplıkta baş tarafta bi yerlere koymanıza neden olur ki buda kitaba özel bir anlam yüklediğiniz hissi verir ve ara ara bakıp ''sadece bir kişisel gelişim kitabısın, boyutların büyük olduğu için oradasın'' diye sesli ayar verme gereksinimi hissettirir. en güzel tarafı kapak resmidir. bir kişisel gelişim kitabına 40 tl para verdiğiniz için ve sadece görseline duyduğunuz ilgi sizi ayrıca kapak eder ve kinlenmeye bile başlarsınız.

  sözün özü dostlar, insan türlü dertlere garkeden kitaptır. evlat olsa sevilmezdir, uzak durulsundur.
 4. kişisel gelişim kitabı desen değil, roman desen hiç değil. en dikkat çeken olumsuzluğu kullandığı agresif üsluptur. la bide bi dünya para vermiştim sevdiminin kitabına.
 5. sanırım en fazla ilk 50 sayfasını okudum. güzel kitap. ancak elektronik ortamda pdf'sini buldum ipadde okumaya çalıştığım için ilerleyemedim. ipadde varkende gidip kitaba para vermek istemedim. ama bugun o kitaptan öyle bir söz karşıma çıktıki internette. en kısa zamanda alıcam kitabı. anladımki ben sayfalarına dokunarak, altını çizerek, yaprakları koklayarak okumayı seviyorum.

  bu kitabı okuyun. güzel kitap. bitirmedim ama tavsiye ediyorum. inşallah bende bitireceğim. hatta kendime doğum günü hediyesi listesi yapıyorum. bunuda eklicem listeme.