1. genellikle haftaiçi beş dakikalık uykuya muhtaçken, örneğin tatil olan cumartesi günü ortada sebep yokken saat yediyi vurduğunda gözlerin zınk diye açılmasıdır. uyanıldığından geri uyumak çok zordur. bu nadir inanılmaz sinir edici olay ne hikmetse okul ya da iş varken asla gerçekleşmez inatla uyku daha da tatlı gelir.
 2. sayın youser biyolojik saatinizi doldurmuşsunuzdur, en içten dileklerimizle günaydınlar dileriz
 3. buna bir de iş yerinden geç ayrılmak eklenirse sinirlerin tavan yapmaması için hiçbir sebep kalmaz.
 4. haftanin 5 günü 5 bucukta uyanıyorum. c.tesi sabahı 7:45 te uyandım.
  acaba ben baya uyumuş mu oluyorm yoksa erke kalkmışmı oluyorm??
 5. kişi, uykusunu yeterince alıp kendiliğinden uyandıysa - günü uzatmış olmanın da hissiyle- "yatakta kitap okuma keyfi" gibi aktivitelerle dönüştürülebilecek ama tatil günü olmayan biri tarafından uyandırıldıysa (*:bkz düşüncesizlik) günün kalanını zehredebilecek sorunsal.
 6. küçük çocukla gayet olağan bir durum
 7. gece 1'de uyanıp sabah 5'te uyandım. acı çekiyorum dostlar...
 8. aile fertlerine ait tatil gününde hepsi uyurken sizin göz kapaklarınıza direne direne erkenden kalkıp işin yolunu tutmanız gerektiğinin habercisidir.

  çok koyar; boğaz düğümletir, burun direği sızlatır. başka çareniz de yoktur.
 9. en iyi ihtimalle kitap okunur fakat canı istemiyorsa sadece boş bos oturulur, internete bakılır. aman gürültü olmasın aman sigara korkmasın sakın uyanmasınlar derken o 2-3 saat heykel taklidi yapmak gerekiyor. halbuki bence herkes en geç 9'da uyanmalı.
  abi