• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (8.50)
the fisher king - terry gilliam
radyo programına katılan bir adam, ünlü dj jack lucas'ın (jeff bridges) söylediklerinin dolduruşuna gelmesi sonucu, ünlü bir new york barında katliam yapar. jack tavrı nedeniyle bu kişiyi galeyana getirerek hayatının hatasını yapmıştır. kariyerinde daha ilerilere gidecekken yaklaşık üç yıl sonra amaçsız bir alkoliğe dönüşür, bu kanlı olayda karısının ölümüne tanık olup akıl sağlığını kaybederek sokakta yaşayan bir adamla, yani perry ( robin williams ) ile tanışır. kendisini perry'e borçlu hissetmesi nedeniyle ona yardımcı olmaya çalışırken aralarında başlayan iletişim tam bir dostluk hikayesine dönüşür.
  1. hayattan beklentisi kalmamış alkolik depresif bir adam ve tarih profesörü sempatik bir delinin sıra dışı dostluğunu anlatan tatlı bir film.
  2. filmi sevdim çünkü robin willams'ın olduğu herhangi bir filmi sevmemek neredeyse imkansız. kaldı ki filmdeki bütün karakterler o kadar güzel yaratılmış ve oynanmış ki sanki film değil doğal ortamlarında yaşayan insanlar çekilmiş. içinizi ısıtan filmlerden.