• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (9.00)
the man in the high castle
philip k. dick'in romanından uyarlanmış dizi.

dizi, japonya ve almanya'nın 2. dünya savaşını yendikten sonraki dünya düzenini, kuzey amerika kıtasını baz alarak birkaç karakterin hayatları aracılığıyla seyirciye yansıtmaktadır.

dizi, özellikle japon kültürü motiflerini iyi yansıtmakta ve iki ülkenin de istihbarat servislerinin acımasızlığını seyirciye derin bir şekilde hissettirmektedir.

2. sezonu 16 aralık (2016)'ta başlayacaktır.
 1. 2. dünya savaşındaki almanya ve japonya toplumlarına merakı olanların mutlaka izlemesi gereken bir dizi olduğunu düşünmekteyim, tabii ki dizinin sağlam bir şekilde kurgu olduğunu varsayarak izlemek gerekmektedir.

  beni özellikle etkileyen kısmı ise, istihbarat servislerinin zekayı temel alan çatışmaları ve düşmana karşı olan acımasızlığıydı.

  romanın türkçe çeviri ismi 'yüksek şatodaki adam'dır. çeviride bazı sıkıntılar olduğu söylendiğinden dolayı, maalesef, romanı es geçip direkt diziye başladım ama daha sonra da romanını okuma niyetindeyim.
  rayk
 2. severek izlediğim dizi
 3. ilk üç bölümünü seyredip bıraktığım dizi. ana fikir çok güzel fakat diziye ısınamadım. sebebi ucuz amerikan demokrasisi propagandası yapılan ve "daha iyi bir dünyayı" anlatan sözde asi filmleri mi yoksa olayın daha başlarda bir kadın ve bir erkek karakterin bir araya gelmesiyle aşkımsı bir şeylere göz kırpması mı olduğunu çözemedim. devamını izlesem güzelleşecekti belki de, ben erken bıraktım. zira bahsettiğim şeyler o kadar büyük bir yere sahip sayılmazdı diyebilirim.