• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (6.00)
the sessions - ben lewin
36 yaşındaki mark o'brien küçük yaşta felç olması sebebiyle yatalak olan bir adamdır ve kadınlarla hiç ilişkisi olmamıştır. kilise rahibinin ve terapistinin sayesinde cheryl cohen-greene isminde profesyonel bir 'seks vekili' olan kadınla tanışır. charyl'in de her insan gibi sıradan dertleri vardır. ikisi arasında samimi ve duygusal bir ilişki başlar.
 1. 6 yaşında çocuk felci geçiren gazeteci ve şair mark o'brien'ın; kendi deneyimlerinden yola çıkarak yazdığı, "on seeing a sex surrogate" makalesini temel almış bu film.
  makale:http://thesunmagazine.org/…g_a_sex_surrogate?page=2
  makaleden bir bölüm:
  "ne zaman cinsel duygularım veya düşüncelerim olsa, kendimi suçlu ve kabahatli hissederdim. ailemde hiç kimse benim yanımda cinsellik hakkında konuşmazdı. benimsediğim düşünceye göre; cinselliği asla düşünmeyenler sadece "kibar" insanlar değildi, "hiç kimse" düşünmezdi. ailemin dışında kimseyi tanımazdım, o yüzden bu prensip beni derinden etkilemişti, insanların barbie ve ken’in erdemli aseksüelliğini taklit etmesi gerektiğine, oramızda bir “oramız” yokmuş gibi davranmamız gerektiğine inanıyordum.”
  “rehabilitasyon hastaneleri engelli insanlara cüzdan dikmeyi, tekerlekli sandalyeden yemek pişirmeyi öğretirler de, neden zedelenmiş kendilik imgesiyle başa çıkmayı öğretmez? bu hastanaler engelli insanlara cinsellik aracılığıyla sevmeyi ve sevilmeyi, veya sıradışı bedenlerimizi nasıl seveceğimizi neden öğretmezler.''