1. 100 metre ve 200 metre dünya rekorlarının sahibi 1986 doğumlu jamaikalı kısa mesafe koşucusu. devam etmekte olan 2016 rio de jenario olimpiyatlarında 100 metre finalini 9,81 ile kazanıp bu mesafede üst üste 3. olimpiyat şampiyonluğunu kazandı. gelmiş geçmiş en hızlı insan.

  ben çok severim. en son rıdvan dilmen ve hüsnü çakırgil'i böyle sevmiştim.
 2. 2008 seul olimpiyatları bayrak yarışında jamaika adına birlikte yarıştıkları takım arkadaşı nesta carter'ın dopingli çıkması dolayısıyla, kazandıkları altın madalyayı geri vermek zorunda kalacak olan ve kaybettiği madalya ile toplamda kazandığı olimpiyat madalyası sayısı dokuzdan sekize düşecek koşucu ve halen dünyanın en hızlı insanı.
 3. dakikalar sonra londra olimpiyat stadında kariyerinin son yarışına çıkacak koşucu. şimşek son kez çakacak kaçırmayın.
 4. kariyerinin son bireysel 100 metre yarısında 3. olmuş. kendi adıma teşekkürü bir borç bilirim. büyülü, rüya gibi anlar yaşattı.
 5. öncelikle bolt'u geçmeyi bırakın ona yaklaşacak bir atlet daha gelemeyecek sanırım.ben branşını bu kadar domine etmiş başka bir sporcu daha hatırlamıyorum.

  çok efsane zamanlar yaşattı bizlere.bu zamana kadar bir sürü madalyalar, şampiyonluklar, rekorlar elde etti ve geldiğimiz noktada dün geceki 100 metre yarışını 3. bitirerek kariyerine noktayı koydu.

  fakat ben hala berlin'de 9:58 koştuğu dünya şampiyonası finaline takılı kaldım.acaba son 10 metrede ellerini açıp erken sevinmeseydi 9:50'nin altına inebilir miydi ? bu benim hep kafamı kurcaladı bundan sonra da kurcalayacak.

  her şey için teşekkürler.
  lapis