1. çok tatlı bir şey.

  bir bu uykusuzluk sarhoşluğundaki saçmalamacalara, çene düşüklüğüne bayılıyorum bir de hastayken insanın ateşi çıkar ve tatlı tatlı saçmalar, sayıklar ya ona...

  son 72 saattir totatlde 10 saat civarı uyudum. bu süreçte beni zihnen çok yoran şeylerle meşguldüm. hem de rem uykumu alamadığım için ekstra olarak sevimli bi algı ve iq düşüklüğü yaşadım. neyse ki çok zekiyim de durumu pek çaktırmıyorum.* geçen yine zekiyim... neyse işte ara ara vücudum şarj bitiyor uyarısı veriyordu evet ama yine de çok mutluydum. mutluyum* kafanın zirilyon olması, etrafa çatık kaşlarla ve salak bir ifadeyle bakmak, konuşulanların bazılarını anlamayıp yarısında çıkmak ama bir şekilde sohbete müdahil olmak için çaba sarf etmek, " iyi misin? " ve " ne oldu? " sorularından bıkıp daha fazla böyle zaman hırsızı sorularla muhatap olmamak için iyiymiş rolü kesmek, kafayı sabit tutamamak, çenenin düşmesi, düşmesi, o kadar çok düşmesi ki dizlerinin kanaması, yerden kalkamaması, yanakların çılgınlar gibi yanması, alev alması... normal zamanlarda aklının ucunun kenarının köşesine dahi gelemeyecek şeyler düşünüp kendi kendine gülmek, çıl-gın-laar gi-bi konuşmak, ( o melodiyle okudun itiraf et*) konuşmak, konuşmak, ölesiye konuşmak, yazmak, yazamamak... güzel şeyler bunlar. bu hayatta güzel şeyler de var. iyisi mi ben gideyim de birkaç saatçik daha uyuyamayayım, az daha saçmalayayım.

  veresiye edit: işbu entry imla kurallarına riayet edebilmek amacıyla uzun uğraşlar sonucu yazılmıştır yine de olası hatalar dolayısıyla editlenmesi kuvvetle muhtemeldir.

  edit: bayağı yazamamışım. kalsın böyle.*
 2. böyle zamanlarda halüsinasyonlara benzer geometrik şekiller , gri veya renkli nesneler görülebilir. normaldir.
 3. algı ve fikir yürütme muhakemesinin olumsuz etkilenmesine neden olan aşırı uykusuzluk hali. sözlere ve davranışlara sirayet ettiği de vakidir.

  geçenlerde bir mülakata bu hal üzere iken girmiştim. işe alınmadığımı göz önüne alırsak bu yaptığımın pek de mantıklı bir davranış olmadığı sonucuna ulaşabiliriz.
 4. aklınızda olmayan bir şeyi patdanak söylemenizi sağlayabilir. düşünme, konuşma, dikkat etme, karar verme ve daha sayamayacağım kadar çok yetimizi elimizden alandır ve çok tehlikelidir.

  eğer canınızı sıkan bir durum yüzünden uyuyamıyorsanız on katı beterdir, kişi beynini susturamaz ve huzursuzluğu iliklerine kadar hisseder.
  d.
 5. huysuzluk eklentili sürümü kişinin yakınlarını -o günlük de olsa- sabır taşı statüsüne sokabilir :)