• izledim
    • izliyorum
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (10.00)
varsayalım ismail
sürekli olarak düşler aleminde gezinen bir kişilik olan ismail'in, neyin gerçek neyin düş olduğunun farkına varamamasından kaynaklı ortaya çıkan zorlukları birtakım şeyleri varsayarak üstesinden gelebildiği olaylar silsilesinin bir bütünüdür. yer yer cevdet abi, tülbent hanımlar ve avarel gibi karakterler ile insanın yüzünü gülümseten bir ferhan şensoy evrenininde geçmektedir. dizinin konusu tam anlamıyla yazıya dökülemediği gibi izlerken her olayı tek seferde idrak edemediğiniz durumları da içermektedir varsayalım ismail.
  1. "tesadüfün iğne deliği...", "krem karamelleşmeyelim lütfen!" ve "pardon yani" gibi efsane cümleleri karakter diyaloglarına serpiştirmiş, 90'lı yıllarda ekranlarda boy göstermiş dizidir.
  2. zamanına göre inanılmayacak kadar sürrealist olan dizi. o günün türkiyesi ve türk insanının çok ötesinde bir hikaye örgüsü olan , bir noktada herşeyin iç içe girdiği, hatta ismail ve varsayalım ismail'in diziyi yazan ferhan şensoy'u ziyaret edip senaryo ve olaylarla ilgili olarak ''biz içinde oynuyoruz bi b.k anlamıyoruz, seyirci nasıl anlayacak, daha sade yaz'' şeklinde diyalogları olan dizi. zamanının inception'u.