1. garibal bir başka cilt hastalığı.vücuda rengini veren melanositlerin , bağışıklık sistemindeki bir tür bozukluk nedeniyle ciltteki hücrelere savaş ilan etmesi. ve cildin beyazlamaya başlaması hastalığı.nam-ı diğer michael jackson hastalığı. ilk defa 2009 yılında tanıştım kendisiyle. baldırımda ufak bir şekilde belirdi pek büyümedi. sonra sağ elimde de daha çok başlangıç halinde çok hafif bir şekilde ortaya çıktı. daha sonrasındaysa sağ tricepsimde iki tane çok ufak noktacıklardan birisi bir yıl içinde kendiliğinden büyüdü ve tedirgin edici bir gerilim yaşattı.şimdilik asayiş berkemal gibi. vücuttakilere oranla yüzde çıkanlar daha az dirençli.kimisinde çok ilerliyor kimisinde ilerlemiyor. elocon ve türevi ilaçlarla ya da ışın tedavisiyle veyahutta beta karoten takviyeleri alternatif tıbbi çözümler olarak görünüyor. her dermatolog farklı yorum ve olası ilaç sonuçlarını size anlatıyor. stres klasik bir şekilde her cilt hastalığında olduğu gibi bu hastalığı da tetikleyen veya şiddetini arttıran bir etmen.

  her güne acaba bugün m jackson gibi beyazlayacak mıyım bu yolda ilerleme kaydetmiş miyim stresiyle uyanmak başlı başına bir stres.bugün de beyazlamadım deyip günü kurtarıyorsun işte.
 2. kafamda yok diye sevinirken, anlımın üstünde de belirdiğini fark ettiğim, büyüme eğilimiyle endişe yaratan olan anksiyete tetikleyici hastalık.stresten uzak durun.nasıl olacaksa o iş.hastalığın kendisi başlı başına stresli zaten.insanlar arasında %4 oranında ortaya çıkan bir hastalığın gelip sizi bulması ne kadar şanssız olduğunuzun ayrı bir göstergesi.beyazlayıp hiç ekran başında iş yapamıycam sanırım.iskandinavik bir beyazlığa sahip değilseniz biraz bile koyu bir teniniz varsa.sıkıntı ciddi.doktorların verdiği ilaçların işe yaramasını ummaktan başka çareniz yok.çünkü çok dirençli bir hastalıktır.genellikle kaybolmaz sadece büyüme durur.ileri safhalara yönelik çok çeşitli tedavi yöntemleri olmakla ve şuan için zararsız dikkat çekmemekle birlikte seyrini kestirememek çok yorucu.2009 yılından bu yana yavaş yavaş büyüme eğilimi hep vardı kendi üzerimde. ayrıca estetik bir sorun suratınıza bakılamayacak bir hale gelme ihtimali veya vücudunuzun görünebilir bir uzvunda gelecekte olabileceği endişesi. dermatologların kazandığı parayı ne kadar hak edip etmediklerini düşünüyorum.
 3. vücudun dış yüzeyinin çeşitli bölgelerinde lokal pigment kaybı sonucu renksiz veya parlak lekelerin oluşması ile meydana çıkan bir olgudur.
 4. bu hastalığı sadece bir cilt hastalığı olarak görmemek gerekiyor. hastalığa yakalanma oranı binde bir, tanrım çok şanslıyım ^_^. bu rahatsızlıktan şikayetçi olan kişiler alanında uzman bir dermatoloğa gitmeli ve tahlil yaptırmalıdır. özellikle t3 ve t4 tiroid hormonlarına bakılmalıdır; gerekli görüldüğü takdirde beyaz bölgeden biyopsi alınarak bölgedeki pigment kaybına bakılmalıdır.

  özellikle b12 ekstra vitamin ihtiyacı tamamlanmalı, kişinin kan seviyesi düzenli olmalı, kansızlığı önleyen iştah açıcı besinler tüketmelidir.

  en sık başvurulan yöntem uva, uvb ve darband (işın tedavisi) yöntemleridir. işığın deriye nüfuz ederek hücrelerin uyarılması ve pigmentlerin aktifleştirilmesi amaçlanmaktadır.

  vitiligo
 5. stres ne kadar etkili bilmiyorum ama ablamın lekeler stresle artıyor gibi geliyor bana
  tes